Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budowa własnego systemu Line Array

sajkamil 14 Oct 2011 17:50 15504 88
    bpmagency
    Conditionally unlocked
    hm.... Jest cios :) Nie wiem jak gra ale wygląda super:) chylę czoła MY MASTER
    Malikkk
    Level 11  
    Myślę że wkrótce będzie można posłuchać całości. Na razie składamy na gotowo paczki. Mało czasu a więc idzie wolno. Na razie falowody wyglądają tak:

Budowa własnego systemu Line Array Budowa własnego systemu Line Array
    krzysiuc
    Level 25  
    Kolego na twoim miejscu, skoro ma coś z tego wyjść nie pokazuj od środka swojej pracy, bo później ktoś to podłapie i zacznie produkować, a gdzie twoje prawa autorskie do konstrukcji? Tuba robi wrażenie.
    Granat :)
    Level 34  
    Nic nie podłapie. Musiałby zrobić odlew :P To nie są kolumny basowe, że 1cm ma niewielkie znaczenie :)
    protone
    Level 26  
    Kwestia napisania dobrego programu na centrum obróbcze.
    bpmagency
    Conditionally unlocked
    A masz już jakąś paczkę gotową....? jakieś zdjęcie..:)
    dr_aus
    Level 24  
    krzysiuc wrote:
    Kolego na twoim miejscu, skoro ma coś z tego wyjść nie pokazuj od środka swojej pracy, bo później ktoś to podłapie i zacznie produkować, a gdzie twoje prawa autorskie do konstrukcji? Tuba robi wrażenie.

Nie może chwonić swoich praw na ten falowód, bo ten falowód jest juz opatentowany przez Turbosounda. Zresztą w związku z tym nie może też go produkować w celach komercyjnych.

My swoja LA już skończyliśmy. Tez myslałem że to proste jest, a do piero 5ta wersja falowodu wyszła mi dobra. Ogólnie wydałem na to naprawdę kupę kasy i czasu, tak jak ktoś powiedział, że to co się wydaje na początku trzeba pomnożyć przez 2 lub 3.

A poza tym obliczenie bezpiecznej ramy i uchwytów z uwzględnieniem naprężeń zajęło mi około miesiąca.
    Malikkk
    Level 11  
    dr_aus czy możesz podesłać jakiś link do falowodu Turbosound. W necie nic nie znalazłem a wcześniej go nie widziałem.
    bpmagency
    Conditionally unlocked
    Pewnie Turbosound teraz nad tym pracuje :)
    Taki żart sceniczny. Osobiście też szukałem i w sumie nic identycznego nie znalazłem.
    dr_aus
    Level 24  
    Niestety nie pamiętam w tej chwili numeru, ale jest on dostępny w bazie miedzynarodowej bo tam go znalazłem. Patent jest międzynarodowy, więc działa także w Polsce. Nie wiem nad czym pracuje Turbosound, ale La z tym falowodem są oczywiście w sprzedaży. Jak się obrobię z robotą to wam go odnajde.
    ciasteczkowypotwor
    Level 41  
    Malikkk, a z czego skopiowałeś ten falowód? Bo kilku producentów używa takiego sposobu.
    Malikkk
    Level 11  
    Nie kopiowałem z nikogo. Pooglądaliśmy z kumplem ceny - zaraz było otrzeźwienie więc zaczeliśmy razem czytać jak to powinno działać. Zobaczyliśmy kilka jak są zbudowane i z tą wiedzą zaczeliśmy robić projekt.
    Przyznam że podobnego nie widziałem, ale co się dziwić w miarę proste rozwiązanie i dość dobre technologicznie do wykonania.

Dodano po 11 [minuty]:

Najbardziej podobne co znalazłem

http://www.doctorproaudio.com/doctor/noticias/prolight-sound-2008-1.shtml
    ciasteczkowypotwor
    Level 41  
    Malikkk, tak czy inaczej, życzę powodzenia. Może się uda.
    dr_aus
    Level 24  
    No i właśnie w tym linku jest napisane, że ten falowód prezentowała firma Turbosound.
    Malikkk
    Level 11  
    Panowie dziękuje za dobre słowo. Nasz mały system już wisi. Wkrótce wstawię zdjęcia.

Masz rację w linku mówią że prezentował to Turbosound. Na necie też znalazłem coś że mają patent na horn jest nr patentu i opis. W opisie przywołano szkic ale jeszcze go nie znalazłem. W sumie wiedza ta nic u mnie nie zmieni ale po prostu muszę wiedzieć.
    Malikkk
    Level 11  
    Tak to wyszło.
    Zdjęcia kiepskie ale na dziś innych nie mam.
    Dorobię i później wstawię lepsze.

Budowa własnego systemu Line Array Budowa własnego systemu Line Array Budowa własnego systemu Line Array Budowa własnego systemu Line Array
    ciasteczkowypotwor
    Level 41  
    Malikkk, za bardzo w linii to on nie wisi.
    Malikkk
    Level 11  
    Zgadza się nie wisi w lini. Wspónie uznaliśmy z kumplem że dla naszych warunków będzie to najlepsze rozwiązanie. Jeśli w testach wyjdzie źle to się przewiesi.
    ciasteczkowypotwor
    Level 41  
    Malikkk, a Kolega rozumie o jaką linię mi chodzi?
    23021998
    Level 9  
    @Malikkk mógł byś pokazać jak masz zrobione kontowanie
    Malikkk
    Level 11  
    Budowa własnego systemu Line Array

Dodano po 5 [minuty]:

Sory za późną odpowiedź. Jak na zrzucie powyżej.
    Przód mocowany razem wahliwie na widełki, z tyłu podwójne blachy z otworami i łącznik między kolumnami. Łącznik kolumn z jednej strony jest przykręcony na stałe do blachy, reszta łączona: w wersji stacjonarnej na śruby w wersji mobilnej na piny.
    danonz
    Level 16  
    Malikkk wrote:
    [center]
    Sory za późną odpowiedź. Jak na zrzucie powyżej.
    Przód mocowany razem wahliwie na widełki, z tyłu podwójne blachy z otworami i łącznik między kolumnami. Łącznik kolumn z jednej strony jest przykręcony na stałe do blachy, reszta łączona: w wersji stacjonarnej na śruby w wersji mobilnej na piny.

Minęło 7 lat, i co grałeś coś na tym zestawie? Zmieniło się coś? Posiadasz dalej to LA, czy zbudowałeś już coś nowego?
    Malikkk
    Level 11  
    Zestaw jest w ciągłym użytkowaniu, regularnie minimum 2 razy w tygodniu. Od czasu uruchomienia zmieniliśmy tylko mikser (no i oczywiście korekcję pod nowy mikser) reszta hula bez zarzutu. Niedawno zaczęliśmy budować kolejny zestaw żeby mieć coś na wyjazdy, ale będzie taki sam.
    Malikkk
    Level 11  
    Tak zbudowaliśmy. Korzystamy z głośników "Beyma"
    danonz
    Level 16  
    Może dodasz jakieś zdjęcia ze sztuk gdzie pracują te paczki :D
    Malikkk
    Level 11  
    Zdjęcia są w poście z dnia 07 Lis 2011 - powyżej. Ta konfiguracja się nie zmieniła od lat. Innych zdjęci nie mam.