Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Omega B X20XEV 2.0 16V lpg szarpie i brak mocy

mamryjusz 05 Lip 2011 02:16 5200 4
  • #1 05 Lip 2011 02:16
    mamryjusz
    Poziom 8  

Witam serdecznie.
    Czytałem czytałem i nic konkretnego nie znalazłem, wiele podobnych objawów ale żaden nie daje odpowiedzi jakiejś jednoznacznej.
    Panowie, otóż mam omege 96r. 2.0 16V z gazem. W lutym zerwałem w trasie pasek rozrządu i generalnie w silnik włożyłem 2000zł.
    Oto rzeczy które między innymi wymieniono:
    -rolki napinacza i prowadząca paska rozrządu
    -Pasek rozrządu
    -Pompa wody
    -Pasek micro
    -Uszczelka głowicy, pokrywy zaworów i misy olejowej
    -Zimmeringi
    -Świece Bosh
    -Przewody wysokiego napięcia
    -Uszczelniacze zaworowe
    -Zawory wydechowe i ssące
    -Pierścienie
    -Nowa chłodnica wraz z płynem, olej i filtr.

Silnik był w między czasie dwa razy rozbierany bo mechanik u którego zostawiłem nie wymienił pierscieni i cały olej był z tyłu na masce wokół rury;/

Ale nie o to nie o to. Teraz jest już wszystko teoretycznie wspaniale jednak jest tak że cieknie mi chyba spod uszczelki pod szybą woda w deszczowe dni i kapie na pokrywe silnika i gdzieś woda dostaje sie na świece. Wode wydmuchałem kompresorem, znowu padało, znowu kompresor, już nawet specjalnym silikonem uszczelniłem wokół plastikowej pokrywy i dalej cieknie. Problem z tym że pomimo wydmuchania samochód nie ma już mocy, w deszczu jazda jest tragiczna, szarpie i cały się trzesie na całym zakresie obrotów. Jeżdze tylko na benzynie ponieważ jeszcze docieram silnik, ale boje sie ze to nie kwestia dotarcia. Mechanik swoja droga ze mna cos w bambuko lecial i nawet nie jestem pewny czy ta cala lista zostala wymieniona:/ moze mi ktos poradzic co moze powodowac takie a nie inne zachowanie silnika? czy warto zmieniac zmienione juz swiece ktore sa z Bosha? Czy moze to byc wina slabego akumulatora? Czy raczej gdzies indziej szukać? Jezeli nie możecie mi pomóc to chociaz poleccie mi jakis dobry serwis wylacznie Opla gdzieś na śląsku najlepiej w okolicy czestochowy lub tarnowskich gor.

Kazdemu kto wypowie sie w kwesti mojego problemu z gory dziekuje.
    Pozdrawiam serdecznie!

0 4
  • #2 05 Lip 2011 07:09
    alien_audio
    Poziom 21  

Witam.
    Sprawdź błędy komputera.
    Miałem podobny problem, była uszkodzona cewka wysokiego napięcia.

0
  • #3 05 Lip 2011 13:16
    mamryjusz
    Poziom 8  

Z tego co mi mechanik powiedział na komputerze był wcześniej jakiś błąd z sondy ale stwierdził że nic ważnego i go skasował. Słyszałem że cewka jest gdzieś pod podszybiem? Wie ktos jak najlepiej sie tam dostać i w którym miejscu szukać?

0
  • #4 28 Lis 2011 14:46
    omega125
    Poziom 1  

Sprawdz przepływomierz powietrza

0
  • #5 28 Lis 2011 16:00
    mamryjusz
    Poziom 8  

To było 5 miesięcy temu:P Przyczyną była woda która dostawala sie na silnik przez spryskiwacze zamontowane w masce.

0
  Szukaj w 5mln produktów