Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie porty przekierować ? Jak zkonfigurowac sieć

05 Lip 2011 11:59 1453 5
  • Poziom 15  
    Problem wygląda następująco. Mam dostawce internetu który dostarcza mi internet 2000mb/s . Jest to internet bezprzewodowy tzw. radiowy w technologii 5GHz . I na moim urzadzeniu w domu tej antenie odbiorczej jest zewnetrzne ip. Chcę utworzyć na moim komputerze serwer gry cs 1.6 i stronkę www na krasnalu postawć . I teraz moje pytanie dostawca musi mi przekierować porty na nazwę urzytkownika komputera. Jakie porty powinny być przekierowane . nr ich potrzebuję .bo zwykłe poradniki z neta nie pomagają mi w rozwiązaniu problemu. Proszę o w miarę logiczne wytłumaczenie mi jak co mam zrobić a nie wymądrzanie się które nie przynosi rezultatów. dorzucam zdjęcie z tracertu może pomorze.
    Jakie porty przekierować ? Jak zkonfigurowac sieć

Proszę poprawić błędy w swojej wypowiedzi. Temat! i treść. Regulamin pkt. 3.1.13.
    [witux]
  • IT SerwisIT Serwis
  • Moderator - Sieci, Internet
    Wszystko zależy od tego, na jakich portach uruchomisz usługi. Domyślnie serwer www działa na portach 80/tcp (http) i 443/tcp (https), natomiast CS jak dobrze pamiętam domyślnie na 27015/udp.
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 35  
    Jak masz zewnętrzne IP to nic nie musisz przekierowywać, co najwyżej odblokować na firewall'u.
    Z drugiej strony sam sobie zaprzeczasz wynik jaki prezentujesz mówi że nie masz zewnętrznego IP (192.168.1.1) albo masz po drodze jakiś ruter.
  • Moderator - Sieci, Internet
    damianh6 napisał:
    tej antenie odbiorczej jest zewnetrzne ip

Samuraj: patrząc przez odpowiedni "pryzmat" stwierdzam, że to jest właśnie router, którym zarządza dostawca.
  • Poziom 15  
    to jest mój ruther a potem ta antemna firmy czyli ich routher z zewnętzrnym ip . a więc swój routher d linka dl-524 ja sobie skonfiguruje ale teraz musze powiedziec dostawcy jakie porty ma mi z tego zewn. ip przekierowac na mój pc.
  • Poziom 30  
    Po pierwsze czy zewnętrzne i czy STAŁE ? Jeśli dynamiczne to jest kilka rozwiązań i nie zawsze potrzebne przekierowania - jeśli stałe to na jakich warunkach.
    To tajemnicze urządzenie do odbioru to modem czy router (o IP 192.168.1.1)?
    Te 2000Mb/s ? to chyba jakaś pomyłka lub prędkość z urządzeniem nie z internetem.
    mam nadzieje że moje wymądrzanie przyniesie jednak rezultat w postaci dokładniejszego opisu sprzętu. Swoje IP możesz sprawdzić na wielu stronach lub we właściwościach.

Napisałem za późno - popraw pisownię bo taka literówka w IP czy porcie oznacza porażkę. Router musisz skonfigurować, ustalić potrzeby a później zgłaszać dostawcy.

Stronę www na PC ??? będzie cały czas włączony i pingowany ? Od tego są Darmowe/płatne hosty.

powodzenia