Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[excel] Wartość słownie bez VBA gotowy przykład

05 Lip 2011 13:34 5859 1
  • Poziom 40  
    Ponieważ w pracy konieczne było stworzenie słownej wartości bez użycia VBA uczyniłem cos takiego i przy okazji dzielę się przykładem. A nuż się komuś przyda. (zapewne sa na sieci podobne rozwiązania ale stwierdziłem że sam potworze trochę)

Metoda uwzględnia wartości ujemne i ma ograniczenie do 999.999.999,99 .
    Nie robiłem zabezpieczenia jak ktoś wpisze większą liczbę (funkcja czyta maksymalnie od milionów) bo jeżeli ktoś zrozumie budowę (co nie jest zbyt trudne) nie będzie problemu dodać kolejnych sekcji np bilionów i innych "onów".

Przykład przedstawia rozwiązanie dla dwóch różnych wartości ale poprzez kopiowanie (i odpowiednie nazwanie komórek[zakresów jednokomórkowych]) w arkuszu "słownie" można stworzyć więcej.

Samo wywoływanie funkcji (jak wtrącono wyżej) jest zrealizowane poprzez nazwany jednokomórkowy zakres (obowiązujący we wszystkich arkuszach).

Jeżeli coś trzeba potłumaczyć to proszę pytać, a jak jest jakiś błąd to również proszę pisać.

Pozdrawiam

---------------------
    15.55 poprawka - wcześniej pokazywało błąd gdy komórka z wartością była pusta (nie zerowa)
  • Poziom 1  
    Fajny arkusz. Takie rzeczy zawsze się przydają i choć niby każdy jest w stanie sam zamienić kwotę liczbową na słownie to w pośpiechu lepiej używać automatu, który nie strzeli głupiej literówki.
    Dzięki, że się tym arkuszem podzieliłeś. Pozdrawiam.