Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon rozważa wkroczenie na rynek małych aparatów bezlusterkowych

exti 05 Lip 2011 14:04 2487 8
  • Canon rozważa wkroczenie na rynek małych aparatów bezlusterkowychCanon - największy na świecie producent aparatów cyfrowych, rozpatruje możliwość stworzenia bezlusterkowego aparatu o możliwościach niemal dorównujących lustrzankom cyfrowym z wyższej półki, lecz o mniejszych gabarytach. Takiej informacji udzielił Masaya Maeda, kierownik sekcji aparatów cyfrowych w firmie Canon. Dodał również, że firma przywróciła swoją produkcję do stanu sprzed marcowego trzęsienia ziemi po tym, jak problemy z dostawcami zahamowały ją.

Konkurenci Canona, tacy jak chociażby Sony, mają w swoich ofertach bezlusterkowe modele, co pozwala im czerpać dochody ze sprzedaży akcesoriów (np. obiektywów) klientom pragnącym aparatów bardziej zaawansowanych od kompaktów. Niektórzy analitycy ostrzegają, że wkroczenie w ten dopiero rozwijający się segment rynku wystawi Canona na współzawodnictwo cenowe, lecz inni sądzą, że reputacja firmy wśród fotografów pomoże przezwyciężyć to ryzyko. Jeden z nich nadmienia, że producent powinien uważać, aby sprzedaż bezlusterkowców nie "zjadła" sprzedaży jego kompaktów z wyższej półki, która przynosi Canonowi całkiem niezłe dochody.

Źródło:
    http://old.news.yahoo.com/s/nm/20110705/tc_nm/us_canon

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    exti
    Poziom 32  
    exti napisał 2384 postów o ocenie 119, pomógł 6 razy. Mieszka w mieście Gliwice. Jest z nami od 2008 roku.
    BartekLecki
    Poziom 13  
    Jak mogą zostawić stary bagnet jeśli płaszczyzna fokalna (np. canon 42mm) powoduje, że w takim bezlustrzankowcu matryca wypadała by na zewnątrz obudowy? ;)

Można użyć pierścienia dystansowego aby zamontować obiektywy od lustrzanek do bezlustrzankowców (tak np. mają NEX'y z obiektywami od alfy sony) ale wtedy tracimy kompaktowość.
    mobor
    Poziom 22  
    Kupiłem dzisiaj SONY NEX5
    Olewam generalnie zdjecia- bardziej zalezy mi na video. APS-C+ dobre szkiełka... czujecie klimat ? :)
    BartekLecki
    Poziom 13  
    Canon 550d? Pełnoprawna lustrzanka z jakością 7d, filmy 1080p/30fps, 720p/60fps.
    Fajnie pracuje się ze starymi, tanimi szkłami M42 np. takumarem 50mm 1.4. Polecam poszukac na vimeo.
    NEXy fajne ale stosunkowo drogie w stosunku do możliwości. Plus za kompaktowość.
    mobor
    Poziom 22  
    No i własnie o to mi chodzi- zeby nie taśtać ze sobą potężnej cegły i gigantycznej lufy
    Małe, zgrabe ale o dużym potencjale. W Nex7 ma byc 1080p ale mi na tym specjalnie nie zalezy. Wielkiej roznicy pomiedzy i a p i tak w koncowym rozrachunku nie widać. Każdy telewizor ma obecnie na wyposarzeniu w miarę przyzwoity deinterlacer.
    Ale i tak z czasem na bank łyknę NEX-7
    JmL(TM)
    Poziom 24  
    mobor napisał:
    APS-C+ dobre szkiełka... czujecie klimat ? :)

Problem tylko w tym ze Sony ma najgorsza jakosciowo optyke, najlepszy jest NIKON jednak ten troche za wysoko sie za nia ceni. Canon przyzwoicie ale czasem mogloby byc lepiej...
    mobor
    Poziom 22  
    Mam kita 18-55 - nie jest najgorszy na poczatek
    Wystarczy jednak dokupić odpowiedni pierścionek i do wyboru jest cała kolekcja szkieł od dużej alfy
    korrus666
    Poziom 40  
    Ja mam system Pentaxa z kilkoma szkiełkami a niestety Pentax nie nie pokusił się jeszcze o APS-C bez lustra i chyba się nie pokusi. Gdyby był taki aparacik od Pentaxa i jeszcze pasowałyby te same szkła to chętnie bym kupił. Teraz jak mim się nie chce dźwigać lustra to się potem wkurzam na szumy matrycy i kiepską optykę w kompakcie.