Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung cs 7277 pt - czarny ekran

zdzislaw2 18 Lis 2004 00:09 1380 4
  • #1 18 Lis 2004 00:09
    zdzislaw2
    Poziom 18  

bardzo proszę o pomoc. Jest wysokie, jest żarzenie, ekran pozostaje czarny. Z pewnością zadziałał układ wyłączania katod. Kiedy "podciągnę" napięcie na blederze trafa pojawia się zielony ekran z liniami powrotów. Kiedy dotknę pin CUT-OFF na płytce kineskopu z +12V pojawia się zielony obraz wraz z treścią. Odłączyłem przewody RGB i ponownie je podłączałem podczas pracy tv= zielony ok. po czym go odłaczyłem, czerwony ledwo widać i po odłączeniu czerwonego podłączyłem niebieski, trzeba się zdrowo wpatrzeć aby dostrzec ten kolor. Czy poleciał kineskop? Bardzo chciałbym się mylić. Może aktywować go? TDA 6101Q podmieniałem. Dziękuję za zainteresowanie, pozdrawiam.

0 4
  • #2 18 Lis 2004 00:34
    Amadeo
    Poziom 14  

Zmierz i podaj wysokosc napiec na katodach przy czarnym ekranie.
    Odlacz katody od reszty ukladu i zwieraj je po kolei poprzez opor 100K do
    masy napisz czy pojawiaja sie kolory podstawowe / beda z liniami powrotow/, i czy napiecie na oporze 100k na kazdej katodzie jest takie same?

0
  • #3 18 Lis 2004 00:36
    zdzich42
    Poziom 40  

Odepnij katody kineskopu od układu Zwieraj każda z nich do masy. Jeśli masz dużo praktyki na podstawie świecenia poszczególnych dział ocenisz emisję.

1
  • #4 18 Lis 2004 21:25
    zdzislaw2
    Poziom 18  

Dzięki za odpowiedź. Na wszystkich katodach występuje 187V, natomiast po odłączeniu ich i kolejno podłączałem do masy poprzez ten sam opór 100K napięcia wynosiły nieco inaczej tj. G=55V, R=3V, B=1,2V. Domyślam się że to tu drzemie usterka. A kolory przedstawiały się proporcjonalnie co do napięcia z tym że kiedy połączyłem B masy kolor niebieski był ledwo widoczny po bokach ekranu a w środkowej części (ok 80% ekranu) widoczny był kolor zielony. Co robić? Pozdrawiam.

0
  • #5 18 Lis 2004 22:17
    zdzich42
    Poziom 40  

No sądze że po tych objawach, które opisujesz kineskop ma zaniżoną emisje.

0