Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba LCD32W300PS uszkodzony zasilacz CEF273A po burzy

05 Lip 2011 14:20 3742 2
  • Poziom 18  
    Witam mam Lcd do naprawy. Wymieniłem R497-1om, IC402-MIP2F4. Telewizor nie wstaje brak st-by. Po dokładniejszych pomiarach okazało się, że jest jeszcze uszkodzony IC404-TL431A który wymieniłem ( tv wystartował) i rezystor smd, który jest w szeregu z kondensatorem smd między 1 a 3 wyprowadzeniem IC404-TL431A,( zaznaczyłem jego umiejscowienie na załączniku). Nie mogąc odczytać wartości - jest przypalony, wstawiłem na próbę 10k. Nie wiem tylko, czy mogę tą wartość zostawić na stałe. Szukałem w internecie schematu zasilacza i nic nie znalazłem Prosiłbym o podanie wartości tego rezystora, jeśli ktoś ma dostęp do takiego zasilacza lub schematu. Dodam jeszcze, że taki sam pracuje w LCD SHARP LC32SH12U, LC26AD5E,L26WD26DA. Telewizor pracuje poprawnie, także bez tego rezystora. Kondensator i rezystor stanowią układ gasikowy. Pozdrawiam.

Toshiba LCD32W300PS uszkodzony zasilacz CEF273A po burzy
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Witam.Może trochę późno, ale pomogę.Ten rezystor ma wartość 47Ω.
    Dwa pozostałe po 2k2Ω.
    Pozdr.
  • Poziom 18  
    Witam przepraszam, że tak późno odpowiadam, ale sobie zapomniałem o tym poście. Dziękuję elsattv za odpowiedź. Tv już dawno wydany do klienta. Próbowałem go z różnymi wartościami rezystora, wszystko było w porządku. Ostatecznie poszedł z rezystorem 1k. Pozdrawiam