Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PRASA HYDRAULICZNA - RUHRMANN velbert 125 ton

05 Lip 2011 14:43 2009 4
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam w Holandii prase (jak w temacie) z ktorej mocno cieknie olej. Ostatnio uslyszalem od kogos ze to normalne.Nie jestem obeznany w tym temacie ale wydaje mi sie ze nie powinno tak byc. Olej cieknie z zaznaczonych przeze mnie miejsc na czerwono. Po srubie leje sie najbardziej. Interesuje mnie jaka jest zasada pracy smarowania tej maszyny. Czy to nie powinien byc obieg zamkniety? Do czego sluzy urzadzenie przczyczepione do korpusu z przodu pod sruba. Czy to nie pompa do obiegu? Co dziennie po nocy wycieram stol teowy szmata bo jest caly w oleju.

Porsze o jakas rade. Nie wiem tez czy umiescilem temat w odpowiedniej rubryce.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
  • Poziom 22  
    Witam. Z tego co można wywnioskować ze zdjęcia to jest to prasa mechaniczna mimośrodowa. Przecieki oleju pochodzą z najbardziej obciążonej części prasy, czyli z łożyskowania korbowodu. Przyczyny mogą być różne, a to zawyżona dawka oleju na zaworze dozującym lub zwiększony luz. Urządzenie zamontowane do suwaka wchodzi w skład urządzeń hydraulicznych prasy służących do regulacji siły nacisku, zabezpieczenia przed przeciążeniem. Układ smarowania jest oddzielnym układem z olejem maszynowym, a nie hydraulicznym, ze zbiornikiem oleju możliwe, w korpusie prasy.Hydraulika ma swój zasilacz z akumulatorem hydraulicznym i elektrozaworami, co wyraźnie widać z lewej strony. Układy te bardzo łatwo można rozdzielić. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Czyli po srubie nie ma prawa ciec olej? U mnie cieknie z gornej czesci sruby i splywa do tego koryta (loza z kula od sruby) a stamtad po korpusie na stol teowy.

Czy po rodzaju maszyny i po moich zdjeciach mozna stwierdzic np. ze maszyna powinna byc zawsze sucha, czy moze sa miejsca gdzie jest normalne to ze olej cieknie.
    Mam tez inna mechaniczna mimo-srodowa i tamta cieknie po wszystkich elementach (np. po srubie itd) ale potem splywa do specjalnego koryta skad wraca do pompy ( czyli normalny obieg zamkniety)
    Tu w tym zoltym RUHRMANNie nie ma korytek powrotnych wiec moim zdaniem prasa powinna byc sucha. Czy mam racje)
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Maszyna nie będzie idealnie czysta. Na pewno będzie częściowo olej wypływał otworem nadmiarowym, ale powinno to być w rozsądnych ilościach. No na pewno nie powinien olej spływać na stół teowy. Odszukaj zawór dozujący i zmniejsz trochę dawkę.
  • Poziom 10  
    Cytat:
    Maszyna nie będzie idealnie czysta. Na pewno będzie częściowo olej wypływał otworem nadmiarowym, ale powinno to być w rozsądnych ilościach. No na pewno nie powinien olej spływać na stół teowy. Odszukaj zawór dozujący i zmniejsz trochę dawkę.

Dziekuje za pomoc. Poszukam zaworu i zmniejsze ilosc oleju jak napisales. Dodatkowo trzymajac reka, mimosrod tzn. zolta obudowe, z ktorej chychodzi sruba czuc duzy luz. Czyli maszyna idac w dol kiedy dotknie produkt najpierw likwiduje luz a nastepnie naciska stempel, co rowniez slychac.

Jeszcze dzisiaj mechanik rozbierze maszyne i zobaczymy co w niej tkwi.

Pozdrawiam serdecznie

(przepraszam za brak PL znakow - mam tylko jez. holenderski)