Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Sony KDL-40EX705 z DVB-S2. Brak TVP1, TVP2 z HotBirda, jest TVN

05 Lip 2011 16:25 4614 2
  • Poziom 9  
    Czesc,

mam następujący problem. Mam od wczoraj telewizor Sony KDL-40EX705 (Sony Bravia) z wbudowanym dekoderem DVB-S2. Chcę odbierać sygnał z 2 satelit (Astra i HotBird), korzystam z wejścia CI, gdzie włożyłem swój moduł Aston Seca Mediaguard 2.26 oraz kartę Cyfry+. Wczoraj "zapusciłem" wyszukiwanie automatyczne kanałów SAT (sygnał HotBirda ustawiony jako pierwszy satelita, Astra jako drugi). Telewizor znalazł większosc kanałów Hotbirda w tym płatne kanały Cyfry+ (np. TVN, TVN Siedem czy MINIMINI) ktore poprawnie odkodowuje, jednak innych kanałów chyba brakuje np. TVP1, TVP2. Dodam ze wcześniej korzystałem z osobnego dekodera (STRONG) podłączonego przez SCARTa do TV i było ok.

Czy ktoś wie co mogłoby być przyczyną? Parametry wyszukiwania? Do wyszukiwania na HotBird (opcja wyszukiwania "Network search") podałem ustawienia transpondera 10719/V/27500.

Wielkie dzięki za wszelkie pomysły i sorry za mój laicyzm.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Witam , TVP1 i TVP2 nadawane są z transpondera 10892 pol H przeskanuj ten transponder wykaz transponderów dla C+ znajdziesz TUTAJ
  • Poziom 9  
    Dzięki. Teraz znalazłem już wszystkie kanały. Podobnie musiałem "doskanować" programy Polsatu tj. wybrałem opcję dostrajania "wyszukiwanie nowych usług" i sprecyzowałem dane odpowiedniego transpondera zgodnie z linkiem, który mi podałeś.

Pozdrawiam

PS. Teraz jak już dostroiłem wszystkie kanały, jestem zadowolony z tego telewizora z wbudowanym dekoderem. Radzi sobie z modułem Aston Seca Mediaguard 2.26 i kartą Cyfry+.

Ciekawe kiedy przeżyję pierwsze rozczarowanie tym sprzętem... :D Mam nadzieję, że w przyszłości poradzi sobie z ewentualnymi zmianami oprogramowania czy parametrów nadawania wprowadzanymi przez Cyfrę+, ale to już temat na inny wątek.

@ Admin: Temat do zamknięcia.