Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv6z Quad Edtion - seria laptopów już dostępna w sprzedaży

piokrza 05 Lip 2011 17:33 1110 1
 • HP Pavilion dv6z Quad Edtion - seria laptopów już dostępna w sprzedażyHewlett-Packard właśnie wprowadził do sprzedaży nowe 15,6-calowe notebook'i z serii Pavilion dv6z Quad Edition.

  Pavillon'y Quad Edition były zawsze napędzane przez procesory Intela. Tym razem po raz pierwszy, kiedy spółka ogłasza serię QE z opcją procesorów AMD lub bardziej precyzyjnie - ostatnią generację jednostek AMD Fusion “Llano” Accelerated Processing Units.

  Klienci mają do wyboru pięć jednostek APU, począwszy od wejściowej A6-3400M o częstotliwości taktowania 1,4GHz aż do A8-3530MX - elementu z górnej półki o częstotliwości taktowania 1,9GHz. Są to tylko dane taktowania z półek sklepowych, które mogą być zwiększone na niektórych rdzeniach odpowiednio do 2,3 i 2,6GHz poprzez technologię AMD Turbo.

  Oprócz szybkości procesora, przetwarzanie grafiki w jednostkach APU ma duże znaczenie, gdyż wszystkie mają zupełnie nowy zintegrowany GPU, którego marka nie jest jednak znana. Seria dv6z Quad jest konfigurowalna z dodatkowymi nienazwanymi dotychczas kartami wideo Radeon z pamięcią wideo GDDR5 512MB lub 1GB.

  Spośród innych cech notebook'ów należy wymienić błyszczącą matrycę o rozdzielczości 1366×768 lub antyrefleksyjną typu full HD, do 16GB pamięci RAM i do 1TB pamięci dysku twardego z pre-instalowanym systemem Windows 7 Home Premium, opcjonalnym Blu-ray (z możliwością bezpłatnego upgrade'u z nagrywarki DVD), głośnikami marki Beats, kamerą internetową oraz mikrofonem, portami HDMI 1.4 i VGA oraz parą portów USB 3.0 obok dwóch portów USB 2.0.

  Laptopy designem przypominają 15,6-calowe laptopy Pavilion oparte o procesor Intel w ciemnym lub stalowo-szarym wykończeniu i z klawiaturą typu chiclet.

  Ceny za modele z serii HP Pavilion dv6z Quad Edition rozpoczynają się od $650 w sklepie internetowym HP i są zauważalnie niższe od modeli dv6t Quad z procesorem Intel, w przypadku których cena za model podstawowy zaczyna się od $1000.

  Źródło: http://laptoping.com/hp-pavilion-dv6z-quad-edtion-series.html

 • #2 05 Lip 2011 18:23
  MoniTOX
  Poziom 25  

  piokrza napisał:

  Klienci mają do wyboru pięć kart dźwiękowych, począwszy od wejściowej A6-3400M o częstotliwości taktowania 1,4GHz aż do A8-3530MX elementu z górnej półki o częstotliwości taktowania 1,9GHz. Są to tylko dane taktowania z półek sklepowych, które mogą być zwiększone na niektórych rdzeniach odpowiednio do 2,3 i 2,6GHz poprzez technologię AMD Turbo.

  Chyba chodzi o procesory, a nie karty dźwiękowe.