Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka karta TV do PC? Zmiana programów przez kartę i ustawianie nagrywania.

hippas 05 Lip 2011 17:55 2800 7
  • #1 05 Lip 2011 17:55
    hippas
    Poziom 9  

witam, temat juz poruszany ..ale odpowiedzi nie znalazłem. Mam tv upc z dekoderem Mediabox Hd z nagrywarką i narazie chciałbym się cieszyć telewizją ( też z kanałami HD ) odbieranymi na PC. Mam narazie leciwą ale b dobrą moim zdaniem kartę tv Leadtek Winfast TV 2000 XP Expert ale telewizję w pełnej ilości kanałow w tym HD mogę oglądać tylko przy włączonym dekoderze a chciałbym aby poprzez kartę tv można było zmieniać programy i ustawiać nagrywanie. Poza tym odbiór programów i ich jakość na mojej karcie i monitorze LG 207WT w obecnym stanie jest ..powiedzmy dostateczny i chcę aby był zdecydowanie lepszy.
    Czy jest dostępna na rynku karta/y tv , która spełniałaby moje oczekiwania ?
    dzięki za odp

0 7
  • #2 05 Lip 2011 18:28
    stalowy27
    Poziom 9  

Karta Winfast TV 2000 XP Expert nie ma sterowników do win7 i do win vista

0
  • #3 05 Lip 2011 18:30
    hippas
    Poziom 9  

ma, nawet w wersji 64 bitowej czyli takiej jakiej ja używam. Wiem..bo zainstalowalem i działa

0
  • #5 05 Lip 2011 19:24
    hippas
    Poziom 9  

slawo777 napisał:
    Oczywiście, że karta ta działa na Windows 7 sam jej na tym systemie używam. Kolega szuka jakieś karty, która odbiera satelitarne kanały SD i HD?

szukam karty , która zapewni mi lepszy odbiór kanałów HD z dekodera Mediabox a jednocześnie może pozwoli mi na sterowanie kanałami z poziomu karty a nie dekodera
    w tej chwili jestem podpiety do karty tv poprzez złącze s-video a w ustawieniach karty programy odbieram na CVBS

0
  • #6 05 Lip 2011 20:12
    @GUTEK@
    Poziom 30  

Potrzebujesz kartę DVB-C, jest to karta kablowej telewizji cyfrowej. Taka karta odbierze poprostu sygnał z kablówki niezależnie od tunera.
    Problem tylko będzie ze zdekodowaniem, wszystko zależy od tego jaki system kodowania używa kablówka, jeśli karta jest sparowana z tunerem nic nie zrobisz, ale jeśli nie można zakupić dodatkowo do komputera czytnik Phoenix do którego wkłada się kartę i będziesz miał wtedy to samo co na tunerze w takiej jakości jakiej nadaje kablówka dany kanał.

Niestety większość kablówek ma karty parowane z ich tunerami więc musisz najpierw sprawdzić jak jest w twoim przypadku.

0
  • #7 05 Lip 2011 22:27
    hippas
    Poziom 9  

@Gutek@ wielkie dzięki za pomoc...poszperałem w necie ..poczytałem i wybrałem TechniSat CableStar HD 2. Myślę, że jak na moje potrzeby to styknie

0
  • #8 09 Wrz 2011 23:55
    ussrtrooper
    Poziom 1  

hippas,

mam dokładnie taki sam problem jak ty, ale po poszperaniu w internecie znalazłem informacje, że karty upc są sparowane z dekoderami. Według wcześniejszych rozważań na tym forum znaczy to, że nic się nie da zrobić, dlatego ciekawi mnie, jaki efekt końcowy udało ci się osiągnąć...

0