Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LCD + telewizja przez internet - jak połączyć (bez komp.)?

05 Lip 2011 21:00 6599 5
  • Poziom 7  
    Witam,

Posiadam TV LCD z wejściem HDMI. Dostępną też mam telewizję, ale przez internet (w mieszkaniu jest WiFi), czy jest może jakiś box typu DVD + obsługa WiFi (nie chodzi o gniazdko LAN i pobieranie filmów z lokalizacji sieciowej, ale odpalenie przeglądarki i wejściu na wybrany adres url)? Oczywiście mogę (i przypuszczam, że tak się skończy) kupić jakiegoś używanego laptopa ~600 PLN i podłączyć go przez HDMI, aczkolwiek wolałbym jakieś dedykowane do tego urządzenie.

Z góry dziękuję.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Rozumiem że do TV internetowej masz jakiś STB podłączony do TV(?)

Nie ma nic lepszego od komputera by sprząc internet z TV (czyli z TV robi się monitor).

Chcesz mieć estetycznie to polecam np. nettopa:
    Link
    i do tego np bezprzewodową klawiaturę i mysz.

Jednak takie konstrukcje nie są tanie.

Laptop za 600zł może się znowu okazać za słaby do multimediów HD.

Wszystkie inne multimedialne STB dadzą tylko namiastkę internetu.

Ps - ja nadal korzystam ze starego Xboxa z XBMC sprzęgniętego w sieć domową i internet, ale do samego internetu (przeglądarka) też średnio się nadaje:
    Link
    (zaleta to cena ~od 100zł)
  • Poziom 11  
    Ja zbudowałem na bazie tej obudowy http://obudowy.info/produkty.php?id=2722&kategoria_id=0& centrum multimedialne dedykowane właśnie pod telewizor fullHD, ale jak przedmówca pisze jest to rozwiązanie niezbyt tanie, ale niemam z kolei najmniejszych problemów z odtwarzaniem materiału HD czy płyt BD
  • Poziom 7  
    Dziękuję za odpowiedzi. Myślę, że jednak postawię na lepszy komputer + HDMI. Mam jeszcze pytanie, bo mam okazję wymienić obecne LCD na plazmę (w podobnej cenie ~2k PLN, obraz 37'', podobne parametry). Czy będzie to miało jakieś znaczenie do filmów HD przez HDMI, ew. zwykłych niekodowanych programów (analog/cyfra), które "łapie" TV?
  • Poziom 9  
    Coś mi się obiło o uszy że da się to zrobić na set top box z androidem, ale głowy sobie urwać nie dam:

"media droid" mt7001 lub MT7002