logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Druga Sonda jak obejść. Laguna 1.8 16V 99 rok

Metys79 05 Lip 2011 21:39 3218 6
REKLAMA
  • #1 9686366
    Metys79
    Poziom 9  
    Witam

    Laguna 1.816V 99 bez katalizatora(wysypał się) pokazuje błąd drugiej sondy lambda , jej natomiast wogóle nie ma, nawet śladu po instalacji. . Czy jest sposób na obejście tej sondy aby komp jej nie widział i komunikat nie zmieniał parametrów mieszanki itp. Czy komputer sirius 32 występował z jedną sondą ?

    Z góry dziękuję za sugestie
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 9686630
    miler80
    Poziom 34  
    Podaj dokładny opis i kod błędu, o ile wiem to występowały dwa rodzaje siriusa32, wiec może występowały jedną sondą.
  • REKLAMA
  • #3 9686684
    Metys79
    Poziom 9  
    Wywala błąd w obwodzie grzana drugiej sondy. Komp odbiera to jako bład . Nie pali się kontrolka obd , najprawdopodobniej kabel odłączony. Auto tak kupiłem więc nie wiem co tam kombinowane było fakt jest taki że po drugiej sondzie śladu.

    nr błedu nie pamiętam.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 9689663
    kidu22
    Poziom 35  
    Albo sterownik zmnieniony, albo wydech , jak był bity to wszystko możliwe.

    Możesz zastosować rezystor i zobaczyć czy błąd zniknie, lub włożyć sonde jeśli sterownik ma mieć ją.
  • #5 9689871
    Metys79
    Poziom 9  
    Już wykumałem. Zmieniony sterownik włożony od 1.6 16V żeby było śmieszniej. Mój fabrycznie ma jedną sondę a tamten ma dwie i drugiej nie widzi bo jej nie ma. Przez to zmienia parametry mieszanki. Mam już numery ortyginalnego do mojej lali i poszukam.:idea:
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #6 9689898
    LoLek85
    Poziom 28  
    Najgorsze jest to że nigdy nie wiesz co kto robił przed Tobą. Od dzisiaj sam będę zwracał uwagę, bo czasem można stracić dużo czasu, bo jakiś artysta zrobił "po swojemu".

    Kolego skąd wziąłeś konkretny numer ECU? Porównałeś z innym czy po VIN-ie?
  • #7 9689948
    Metys79
    Poziom 9  
    Tak w serwisie sprawdzają w programie Dialogys (ich program z częsciami) podali mi nr mojego ECU po VIN. A tamten 1.6 z kolei ja podałem nr na obudowie i dowiedziałem się u nich że to nie mój.
REKLAMA