Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sprinter. Kierunkowskazy za szybko migają.

P. Foryszewski 05 Jul 2011 21:42 12469 4
    P. Foryszewski
    Level 12  
    Witam. Mam problem z kierunkowskazami w sprinterze. Szybko migają ale awaryjne chodzą ok. Trochę szukałem i znalazłem temat. Przy okazji wykorzystam tamte porady. Skrzynkę ze sterownikiem dostałem od znajomego. Sterownik był już u jakiegoś magika który drut oporowy na płytce zamienił na zwykły drut miedziany. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jaki powinien być opór tego drutu? Zastanawia mnie czemu częstotliwość taktowania żarówek jest zależna od ich mocy? Czy chodzi o to, że jak się przepali żarówka to poprzez szybkie mryganie jest to od razu zauważalne?
    jdjan1
    Level 26  
    Witam!

Quote:
    Czy chodzi o to, że jak się przepali żarówka to poprzez szybkie mryganie jest to od razu zauważalne?

Dokładnie o to chodzi - proste, skuteczne i bez procesorów. :D

Pozdrawiam

Jan
    Krzysztof Kamienski
    Level 43  
    Tak jak napisałeś. To jest powszechny sposób kontroli całości poprawnej pracy kierunkowskazów od czasu powstania przerywaczy bimetalicznych. Rezystancji nie znam, może ktoś podpowie.
    Józef Struzik
    Level 14  
    Dziś poproszono mnie o pomoc w bardzo podobnym przypadku.
    Mercedes Sprinter 2.5 D.
    Szybko migające światła awaryjne i kierunkowskazów
    około 180 - 190/min .
    Po zdemontowaniu panelu sterowania pod kierownicą dostałem sie do układu sterującego.
    Drut oporowy o którym wspomina P. Foryszewski w moim przypadku został zastąpiony przez elektryka samochodowego kawałkiem grubego stalowego drutu .
    w miejsce ww wlutowałem ceramiczny rezystor 0,11 Ω 5W.
    Po złożeniu sterowania i zamontowania w miejsce pod kierownicą
    Wszystko wróciło do normy, kierunkowskazy i światła awaryjne migają z częstotliwością około 90/min
    Wszystkim , którym się przydarzy podobny problem , podsyłam załączniki JPG.
    Życzę powodzenia.
    Jeśli pomogłem piszcie o sukcesach