Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 205 - Strasznie dużo spala / wymiana skrzyni z 4 na 5

05 Lip 2011 22:52 3405 15
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich serdecznie. Posiadam Peugeota 205 silnik 1.1 60KM. Od pewnego czasu strasznie dużo spala około 15l/100KM a przy tym kopci. Stary olej śmierdzi benzyną. Będę wymieniać w silniku pierścienie tłokowe wszystkie uszczelki i rozrząd. Co może być przyczyną tak wielkiego spalania? Coś z gaźnikiem? Proszę o pomoc.
    Gdy silnik jest zimny ciężko go odpalić, po prostu musi kilka razy zakręcić leczy gdy się zagrzeje zapala na dotyk.
  • Poziom 39  
    Kalkulowałeś koszty takiej naprawy? Ile kosztuje używany kompletny silnik i przekładka?
  • Specjalista grupy V.A.G.
    kindlar napisał:
    Kalkulowałeś koszty takiej naprawy? Ile kosztuje używany kompletny silnik i przekładka?

Wiesz w jakim stanie będzie silnik który kupi?
    Ile taki silnik leżał pod chmurka?
    Jeżeli tam jest gaźnik to zobacz do ssania, może czas na regenerację gaźnika.
    Sprawdź ciśnienie na tłokach bo może silnik kończy swój żywot.
  • Poziom 20  
    Nie ma w tym aucie gaźnika, jest wtrysk boscha, proponowałbym sprawdzenie czujnika temperatury silnika (cieczy chłodzącej) poprzez nawet odpięcie (po odpięciu kalkulatora przyjmuje wartość jak dla rozgrzanego silnika) oraz sprawdzenie regulatora ciśnienia paliwa, sondy lambda, jak i samego wtryskiwacza. Zakładam, że auto normalnie się rozgrzewa.

Wymiana samych pierścieni jest pozbawiona sensu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Witam. Dziękuję za odpowiedzi. Co do silnika to jest on na gaźniku a nie na wtrysku. Temperatura pracy silnika jest w normie.
    Co do regeneracji gaźnika jak można to zrobić?
  • Poziom 20  
    Motronic napisał:
    marcpol napisał:
    jest wtrysk boscha.

Poważnie? Bo ja wiem, że Marelli G6. I zaczął bym od całkiem innego czujnika.

Zawsze myślałem, że 1.1 60KM były na jetronicu/ motronicu. Pewnie się mylę, więc proszę o wyjaśnienie.
  • Poziom 14  
    Ok przepatrzę gaźnik i napiszę co i jak.
  • Moderator Samochody
    MANIAK-AMATOR napisał:

Co do regeneracji gaźnika jak można to zrobić?

Popytaj w sklepach motoryzacyjnych, poszukaj w internecie - jest wiele firm trudniących się regeneracją gaźników. Wybij sobie z głowy że dasz radę sam to zrobić.
  • Poziom 2  
    Zgadza się TU1 44kW jest na mono wtrysku. Gaźnik z wtryskiem. Oznaczenie silnika to TU1M gdzie M oznacza mono wtrysk. Wtrysk zawieszony pionowa nad przepustnicą.
    Tak jak już ktoś wspomniał , sprawdził bym czujnik temperatury cieczy chłodzącej oraz map.
  • Poziom 2  
    Witam.

Dziękuję ,że mnie kolega odmłodził. Nie mniej jednak pamiętam doskonale jak PSA wprowadzał na rynek peugeota 205.
    Co do tematu. Niestety kolega się myli co do mocy osiąganej przez TU1. Pozwoliłem sobie posłużyć się cytatem.

"Silniki TU1 mają pojemność 1124 cm³ (średnica 72 mm, skok 69 mm). Moc pierwotnie wynosiła 40 kW (55 KM). Po zastosowaniu wtrysku jednopunktowego w 1992 r. podniesiono ją do 44 kW (60 KM). Wprowadzenie normy czystości Euro III spowodowało konieczność zastosowania wtrysku wielopunktowego"

Tak jak wspomniałem TU1(M) 44kW 60KM mono wtrysk w gaźniku.
    Sam gaźnik 40kW 55KM.

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich i przepraszam za tak długą przerwę w nie pisaniu. Obecnie silnik w mojej 205-tce jest w remoncie. Zastanawiam się nad wymianą skrzyni biegów. Ta którą posiadam ma 4 biegi i synchronizator pierwszego biegu jest zepsuty co objawia się zgrzytem przy włączaniu pierwszego biegu jeśli auto jest w ruchu. Wpadł mi do głowy pomysł żeby nie remontować tej skrzyni lecz kupić jakąś używaną 5-cio stopniową, tylko jaką? Nie chce nic przerabiać... Może jakaś skrzynia od mocniejszej 205-tki? Proszę o pomoc.