Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanie amplitunery KD, czyli Yamaha, Denon, Pioneer... a może jeszcze coś?

zdzislav 06 Lip 2011 05:03 6525 4
  • #1 06 Lip 2011 05:03
    zdzislav
    Poziom 9  

1. W temacie brakuje suchych faktów dotyczących sprzętu. Ja jestem audiolaikiem więc oceniam tylko "na oko". Proszę więc o opisy specyfikacji obecnie podanych amplitunerów i (w miarę możliwości) ich porównanie. Od razu po ich pojawieniu się uzupełnię tekst (wpiszę po nazwach dekoderów dźwięku wraz z autorem).
    2. Jeżeli takowe posiadacie piszcie wrażenia z odsłuchu, oczywiście podając również głośniki. Piszcie także propozycje innego sprzętu z tej półki cenowej.
    3. Wszelkie opinie na temat sprzętu lub tematu mile widziane
    4. Na AGITO podana jest TYLKO MOC MUZYCZNA AMPLITUNERÓW

Mam do kupienia amplituner i 1500 złotych w kieszeni. Przeczytałem temat pablo1964 i dokładnie wiem, że będzie on do oglądania filmów (ewentualnie muzyka z radia, rzadko z płyt). Szukam więc amplitunera Kina Domowego (KD). Zacząłem od szukania w sieci.

Jedziemy! Uruchomiłem jedną z "porównywarek cen" (tę na literę C) i wpisałem AMPLITUNER.

YAMAHA RX-V 367
    Strona producenta
    Opis na stronie Agito
    Opis na stronie RTV Euro AGD
    Cena: około 750 złotych (najtaniej 735 złotych w Elektromedia.pl)

Jako pierwsza pojawiła się Yamaha RX-V 367. Przeglądając specyfikację spojrzałem, że ma to czego zgodnie z Pablem mi potrzeba - czyli:
    * 5.1
    * Dolby Digital
    * Dolby Prologic
    * DTS

W dodatku:
    * YPAO
    * Silent Cinema
    Dodatkowo całkiem przyjazny był wygląd urządzenia z przodu.

Odstraszył mnie jednak tył. Przypomniał mi niedawne czasy i to, jak się męczyłem, żeby trzymać ten nacisk i wkładać kabel jednocześnie, a włożenie kabla "na ślepo" bez wysuwania urządzenia graniczyło z cudem. Dodatkowo zadziwił mnie brak tabliczki znamionowej (prawdopodobnie jest gdzieś z boku lub na spodzie urządzenia) i ściany tekstu dotyczącej patentów wykorzystanych w urządzeniu.

YAMAHA RX-V 467
    Strona producenta
    Opis na stronie Agito
    Cena: około 1050 złotych (najtaniej 1007 złotych w Megamedia.pl)

Zainteresowany serią "x67" Yamahy jednak jeszcze nie zachwycony postanowiłem poszukać czegoś o cyferkę wyżej. Tutaj zamiast paru sformułowań w specyfikacji spotkałem się z wieloma nowymi dla mnie pojęciami:
    * Dolby ProLogic IIx
    * Dolby Digital EX
    * Dolby TrueHD
    * DTS-NEO:6
    * DTS 96kHz/24bity
    * DTS HD Master Audio
    * DTS-HD High Resolution Audio
    * DTS Discrete 6.1
    * YPAO
    * Silent Cinema
    Jeżeli ktoś nie wie co oznacza którekolwiek z nich zachęcam do lektury przypisów na Agito.

Wygląd urządzenia podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu - przystępny.

Z tyłu urządzenia dalej nie ma tabliczki znamionowej (prawdopodobnie jest gdzieś z boku lub na spodzie urządzenia).

Denon AVR-1611
    Strona Producenta
    Opis na stronie Agito
    Cena: Około 1100 złotych (najtaniej 998 złotych w RtvMax.pl)

Czytając o Yamaha 467 zauważyłem na horyzoncie ciekawy produkt - Denona AVR-1311. Tutaj ściana prezentowała się podobnie... tylko była trochę dłuższa:

* Dolby TrueHD
    * Dolby Digital Plus
    * Dolby Digital
    * Dolby Digital EX
    * Dolby ProLogic II
    * Dolby ProLogic IIx
    * DTS Matrix 6.1
    * DTS Discrete 6.1
    * DTS-NEO:6
    * DTS 96kHz/24bity
    * Dolby Pro Logic IIz
    * DTS-HD
    * Cinema Equalizer
    * Personal Memory Plus
    * Auto Surround
    * Opóźnienie audio
    * User Mode
    * RadioText
    Jeżeli ktoś nie wie co oznacza którekolwiek z nich zachęcam do lektury przypisów na Agito.

Przód jak dla mnie wygląda całkiem przyjaźnie, choć Yamaha tutaj chyba wygrywa

Jedyne do czego doczepiłbym się z tyłu to... no nie wiem, jest nieźle.

Dodano po 6 [minuty]:

W temacie w najbliższym czasie znajdą się:
    * Denon AVR-1311
    * Onkyo TX-SR309
    * Onkyo TX-NR509
    * Pioneer VSX-520-K
    * Pioneer VSX-920
    * Ferguson AV 770
    * JVC RX 5052
    * Teac AG-790A
    * KENWOOD RA5000
    * Sherwood RX-772T
    * SAMSUNG HW-C700/EDC
    * Harman Kardon AVR 155
    * Harman Kardon HK 3390
    * Cambridge Audio Sonata AR30
    * Marantz SR-5001 srebrny

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html Proszę poprawić. [P.]

0 4
  • #2 29 Sie 2012 18:52
    -=OLI=-
    Poziom 10  

Pioneer VSX-520K (Czarny)

Ja osobiście nie polecam urządzenia Pioneer VSX-520K - co do firmy Pioneer pozostawiam to do oceny czytelnika po przeczytaniu tekstu poniżej.

Kupiłem amplituner VSX-520 w grudniu 2011r.
    Cieszyłem się z zakupu do lipca 2012 kiedy to okazało się, że działa niewłaściwie.
    Niewłaściwe działanie polega na tym, że co jakiś czas amplituner przestaje odtwarzać dźwięk z podpiętego do niego źródła sygnału (nie jest to błaha usterka, jak na amplituner).
    W tym momencie zakończył się przyjemny okres w użytkowaniu tego sprzętu.
    Oddałem go (za pośrednictwem sklepu, w którym kupowałem sprzęt - co było błędem, gdyż mało kompetentna Pani po opisaniu przeze mnie problemu wpisała na zgłoszeniu "Po załączeniu sprzęt się wyłącza") do serwisu gwarancyjnego. Dwa tygodnie później musiałem się osobiście kontaktować z serwisem Pioneer'a aby jeszcze raz tłumaczyć co sprzętowi dolega.
    Dziś już mija 6 tyg jak nie mam sprzętu.
    Od serwisu się dowiedziałem, że sprzęt faktycznie posiada opisaną wadę - przynajmniej wiem, że tego sobie nie wmawiałem - ale nie wiedzą co jest przyczyną i kiedy naprawią.
    Grzecznie się zapytałem czy jest opcja wymiany sprzętu na nowy - serwis sklepu nie umiał (nie chciał) mi na to odpowiedzieć, doradzając cierpliwe czekanie - osobiście wolę użytkować sprzęt niż cierpliwie czekać na taką możliwość.

--------------------------------------------------
    Update z dnia 09-09-2012

Na chwilę obecną dalej nie mam sprzętu, ale jestem bogatszy o nowe doświadczenia.
    Wiem, że sprzęt można reklamować dwoma drogami:
    • (gorszą - wybrana niestety przeze mnie) naprawa serwisowa gwarancyjna u dystrybutora. Minusy są takie, że się czeka bardzo długo i nikt nie umie powiedzieć ile to potrwa, bo części są sprowadzane od producenta. A serwis DSV to w mojej opinii porażka.
    • (lepsza) zażądać od sklepu / sprzedawcy wymiany popsutego sprzętu na nowy. Zaletą jest to, że mamy sprzęt nowy od ręki (o ile mają na stanie)

Oczywiście nie łudźcie się, że w sklepie ktoś wam choć by wspomni o takich opcjach - a góry wypisują kartę do serwisu.

Dodatkowo, teraz już wiem, że klient ma prawo żądać wymiany sprzętu na nowy lub naprawy i wybór zależy tylko i wyłącznie od klienta.

Update z dnia 17-09-2012.

Dziś odebrałem amplituner.
    Wygląda jak serwisowany: obdrapane śruby, itp.
    Czas naprawy 2 miesiące - ani słowa przepraszamy.

Na chwilę obecną:
    • wiem, że nie zainwestowałbym nigdy więcej w amplituner Pioneer VSX-520.
    • sprzęt, który będę dalej używał (mam nadzieję) nie będzie już sprzętem nowym - ale po serwisowym, nie wiem czy odbije się to negatywnie na jakości dźwięku ale na moim psychicznym odbiorze posiadanego sprzętu na pewno tak
    • Nigdy więcej urządzeń firmy Pioneer - nie szanują klienta (brak odpowiedzi na e-mail wysłany do Pioneer Polska, brak odpowiedzi na e-mail wysłany do Pioneer Europe).
    • Autoryzowany serwis (Katowicki przynajmniej) ma klienta w głębokim poważaniu. Na żadnym etapie naprawy nie są w stanie powiedzieć ile to zajmie, a nawet jakby naprawa miała się ciągnąć miesiącami (ja czekałem dwa) to co ich to obchodzi, że klient nie ma urządzenia. Można by powiedzieć ciesz się kliencie, że ci w ogóle chcemy naprawić. Na telefony stała odpowiedź - czekamy na część sprowadzaną z zagranicy.
    • Nigdy więcej serwisowania - od razu żądanie wymiany sprzętu na nowy.

Tak wyglądała moja przygoda z Amplitunerem VSX-520-K, firmą Pioneer i autoryzowanym serwisem DSV.

0
  • #3 29 Sie 2012 23:43
    Herethic
    Poziom 28  

Chyba niewiele Ci pomogę, ale spróbuję...

AVR 1611 - budżetówka Denona. Brakuje mi tu trochę dynamiki w brzmieniu.
    Ogólnie ma raczej wszystko, co potrzeba - radio internetowe, flac, nowe kodeki...
    Mikrofon kalibracyjny... Fajna zabawka... :)
    Jakieś 40W na kanał max. Dla "podłogówek" to nie rewelacja, ale do małego salonu starczy. Subwoofer tylko aktywny.
    Dla mnie za te pieniądze naprawdę ok. Powiem Ci tak - AVR1611 za tysiąc zł, czy AVR1912 za dwa tysiące? Ten pierwszy... :cunning:
    Moim zdaniem różnica w KD nie jest warta podwójnej ceny... Subiektywnie.

Przy dobrym ustawieniu (menu trochę rozbudowane) dźwięk jest do przyjęcia. Nieco za płaski, bezduszny, sztuczny...
    Nawet AVR 1803 gra moim zdaniem nieco lepiej... O 3806 np. nie wspominając... Ale rozmawiamy o budżetowym KD-eku...
    Jeśli dobrze pamiętam 1611 ma z przodu panel aluminiowy - może to pierdołka, ale dodaje audiofilskiego "smaczku"... :)
    W Bydgoszczy Denonami handluje m.in. "E-mar" . Ponoć 1611, nie są specjalnie awaryjne...

Reszty podanego przez Ciebie sprzętu nie znam, ale jeśli liczysz na cuda w takim" budżecie" - zmień psychiatrę... ;)
    AVR 1611 - za te pieniądze szczerze polecam. Weź go pod uwagę. Model niżej - "trzynastkę" - nie.

Słuchałem kilkunastu sprzętów firmy Denon - w różnych konfiguracjach. Jestem fanem tej marki.

Pozdro.

0
  • #4 30 Sie 2012 21:03
    dzwiedziu
    Poziom 18  

Czy aby kolega Herethic pisze o avr-1611?
    Bo w/g opisu to avr-1612.

0