Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja "N" jak zapanować nad jakością?

06 Lip 2011 12:02 3640 3
  • Poziom 9  
    Aloha (jak mawiają w ciepłych krajach).

Zamówiłem ostatnimi czasy N-kę.
    I mam problem z jakością sygnału podczas deszczu, zachmurzenia. Siła jest na poziomie 80-90%, a jakość spada czasami do zera i wszystko zanika.
    Antena nie napotyka żadnych barier naturalnych i nienaturalnych, ustawiona jest perfekt. Na antenie mam zainstalowany konwerter INVERTO o parametrach:
    - pasmo dolne - 10.7-11.7GHz-
    pasmo górne - 11.7-12.75GHz-
    częstotliwość oscylatora LOW 9.75GHz-
    częstotliwość oscylatora HIGH 10.60GHz-
    częstotliwość wyjściowa dolne pasmo 950-1950MHz-
    częstotliwość wyjściowa górne pasmo 1100-2150MHz-
    sygnał przełączający pasma - 22KHz-
    współczynnik szumów - 0.4dB
    Dodam że "testowałem" przez 3 lata antenę na CP (Cyfrowy Polsat) i grało, aczkolwiek CP nie ma wielkich wymagań co do sygnału (mało, lub całkowity brak kanałów HD) na kanałach SD wszystko działa w miarę OK, ale gdy włączę np. kanał nadawany w 1080p jakość spada do zera i wszystko zanika, siła sygnału jest na poziomie 90%.
    Radzicie wymienić konwerter (bo ten ze starości już nie trzyma parametrów)?
    Czy spróbować ustawić ponownie antenę na poziom perfekt do kwadratu? :)
    Ktoś miał taki sam problem z jakością sygnału sat podczas lekkiego załamania pogody?
    Aaa kolejna ważna informacja :) mieszkam w Bytomiu (taka dziura na śląsku).
    Serwis? "Jaka to usterka"...mam wymienić wszystko, a najlepiej się przeprowadzić... :/

Regulamin pkt 3.1.14 - zły dział.
    Przenoszę.
    [SP5ANJ]

Edit żeby nie nabijać postów:
    Czaszę mam 90cm. Kabel TRISET-113, "efka" TRISET zaciskana (zafoliowana), z kablem nie sąsiadują inne instalacje, które mogłyby zakłócać. Kabel puszczony w korycie REHAU.
    PS. Miejsce pobytu jednak ma znaczenie, bo raczej nie mogę ustawić "talerza" w Bytomiu tak samo jak w Suwałkach. Sat findery mam dwa, jeden analogowy inny cyfrowy. Ustawienia optymalne (już nie pamiętam jaka wtedy była pogoda, a chyba jednak będzie to miało wpływ)...

Moderowany przez Mirek Z.:

Kolego - właśnie należy pisać posty jako odpowiedzi dla kolegów - teraz, po edycji tego, wyglądają na zbędne.
    Inna sprawa - już w tym należało od razu podać jak najwięcej ważnych informacji.

• Pomocny post
    Poziom 20  
    Telewizja N ma większe wymagania co do sygnału niż C+ , co za tym idzie podczas ulewnych deszczów możliwe jest zrywanie obrazu. Antena dokładana do sprzętu starcza na przysłowiowy styk. Żeby cieszyć się rzadkimi niespodziankami proponuję założyć większą czaszę. Mam parabole 90kę z konwerterem 0.4 dB i pasek sygnał mam siła 90, jakość 66 BER 6.5E-3. Obraz mi znika jak naprawdę mocno leje. I na koniec długość i jakość kabla ma bduże znaczenie.
    To gdzie mieszkasz nie ma najmniejszego znaczenia - chyba że drzewo zasłania ci satelitę. Dobrze też kupić sobie miernik sygnału sat taki za 40,-. Ja mam AB-SAT model:SF-95 jak dla mnie do okresowych czynności serwisowych (antena przy oknie) nadaje się wyśmienicie.
  • Poziom 35  
    Jaki masz ten talerz po Polsacie 60-tkę, czy 80-tkę? Jeżeli 60-tkę to lepiej wymienić na większy, dokładnie ustawić antenę i jeżeli nie będzie zadowalającego odbioru wymienić również konwerter.
  • Poziom 35  
    Witam, nie zapomnij poprawnie ustawić również skos na konwerterze.