Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tanie DVD ale największe możliwości podkręcenia

mw811 18 Nov 2004 10:43 2544 13
    mw811
    Level 18  
    Witam.

Szukam informacji o odtwarzaczu DVD w cenie do 350zł, ale takiego który można podkręcić by oglądał Divixy oraz czytał wszystkie
    warsty.

MP3, VCD i Audio uważam że powinien już mieć w standardzie.

Jaki sprzęt polecacie?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    JAFO
    Level 25  
    Dozbieraj sobie jeszcze do 500 PLN i kup BELLWOODA, bądź MANTĘ.
    Odtwarzają one chyba jako jedyne w kraju DivX i napisy .txt , czyli takie, jakie krążą wszędzie....
    mw811
    Level 18  
    Czy to naprawdę jedyne wyjście ? :cry: :cry: :cry:

Słyszałem że BELLWOOD jest dobry ale czy
    nie podkręce takich do 350zł
    by miłały takie same funkcje.
    marioer
    Level 26  
    Kolego "mw811" - Odtwarzacze DVD to nie procesory w kompach aby je "podkręcać" - (śmieszny tekst).
    Aktualnie powinieneś postapić wg. mojego przedmówcy ( Manta kosztuje 299 zł. z 2-letnia gwarancją) i po jej zakończeniu zapewne bedziesz zmuszony zakupić nowszy model (pewnie z możliwością nagrywania za przystępną cenę). Jeżeli nie zauważyłeś to wszyscy producenci radykalnie obniżyli ceny sprzętów ale kosztem jego trwałości- to ich fabryki mają cały czas produkować i poprzez kolejne doposażanie nowych modeli w coraz to bardziej "potrzebne" funkcje i fachowy marketing wymuszją na klientach coraz to nowsze zakupy.
    Przy aktualnych cenach nie ma co szukać sprzętu do (jak napisałeś) "podkręcania" gdyż i tak nie nadążysz za kolejnymi foramtami i innymi bajerami- co minimum 2 lata masz wymieniać sprzęt!.
    JAFO
    Level 25  
    Wczoraj widziałem BELLWOODA, oglądałem. Mimo, że jest to dolna półka (nawet cenowa) to jestem pod wrażeniem. Oglądałem dwa filmy DivX i szczena mi opadła. Jakość DVD, odtwarza lepiej, niż w kompie, sam wczytuje napisy (nie trzeba podawać ścieżki). Natomiast mój inny sąsiad kupił YAKUMO. Co prawda odtwarza DivX, ale jakość gorsza, niz ta, którą oferuje odtwarzanie w kompie, nie wczytuje napisów...
    Ja nie mam wątpliwości, co do wyboru, mimo, że jest to produkt homo-niewiadomo.
    serwis_sat
    Level 20  
    Ja polecam Bellwooda-poprostu obraz żyleta ,natomiast odradzam mante 007(miałem i mogę powiedzieć z czystym sumieniem,że to chiński bubel).
    mw811
    Level 18  
    marioer wrote:
    Kolego "mw811" - Odtwarzacze DVD to nie procesory w kompach aby je "podkręcać" - (śmieszny tekst).

....................

Przy aktualnych cenach nie ma co szukać sprzętu do (jak napisałeś) "podkręcania" gdyż i tak nie nadążysz za kolejnymi foramtami i innymi bajerami- co minimum 2 lata masz wymieniać sprzęt!.

Według mnie śmieszne jest pie....... jeżeli nie zapyta się osoby o co jej chodzi.
    Nie wszyscy może mają tyle siana co kolega.
    ...
    Ale, już mi przeszło, nie lubie jak znawcy tematów, eksperci piszą że:
    expert_anonimus wrote:
    (śmieszny tekst).!.
    :wink: :wink:

Z moich informacji wynika że ogólnie opisane podkręcanie oznacza:
    -zmiany (drobne sprzętowe!!!!) ktore powodują że sprzęt tańszy ma osiągi jak sprzęt drogi.
    -zmiany w programie nie tylko dogrywanie kodeków o to mi nie chodzi
    ale o zastosowanie oprogramowania ktore podnosi sprawność.

A przy okazji kupiłem Bellwooda i jestem zadowolony.
    Nie rozumiem tylko jednego mam film *.avi
    który w trakcie pokazuje że używa DivX Video i ten film
    odtwarza pomimo tego że myślałem że to się nie uda.
    Jest tylko jeden problem film od czasu do czasu się zacina
    co może być przyczyną.
    mw811
    Level 18  
    W sklepie chcieli 599zł, ale na moją informacje że w necie chcą 520zł

Rozpoczeliśmy rozmowe i wygrała moja propozycja 550zł.

Uważam że to uczciwa cena, ale zrobili oczy że chcę się targować. :D
    Panda02
    Level 32  
    Czy dostępny jest jeden, czy więcej typów odtwarzaczy Bellwooda, a jeśli tak to jakie polecacie? Też zbieram się do kupna i z zainteresowaniem czytam wasze posty. A może jakieś inne propozycje?
    mw811
    Level 18  
    Dostępny jest jeden model BW-301.

Polecają go na forum, w necie, w sklepie, a teraz i ja.

DVD dla mnie to wieczone oglądanie filmów, a nie martwienie
    się czemu płytki nie czyta, teraz już nie mam tego problemu.
    NeoX
    Level 15  
    Ta manta to nie jest żaden bubel!
    Sam ją mam i jestm zachwycony, mimo iż widziałem tego waszego BELLWODA, według mnie, obydwa są dobre. Nie wiem, czy BELLWOOD odczytuje XviDa( nie pytałem się tego w sklepie), i czy mam możliwość update'u firmware'u (uwierzcie mi, baardzo pożyteczna funkcja).
    marioer
    Level 26  
    Kol. mw811
    W odpowiedzi z 22 Lis 2004 08:26 mocno sie zapieniłeś i wyciągnąłeś chore wnioski:
    1. Skąd domysł,że mam dużo "siana" skoro proponowałem sprzety za ok. 300 zł.???
    2. Z tego co piszesz zakupiłeś sprzęt za 550 zł.- więc jednak nie jesteś taki "biedny" jak sugerujesz.
    2. Ciekawe jakie mozesz zrobić "drobne zmiany sprzetowe" w DVD na gwarancji skoro każda taka zmiana oznacza jej utratę???
    3.Zmiany oprogramowania owszem mozna dokonać,ale tylko na własne ryzyko (większość firm sprzedających DVD ma taki wpis w warunkach gwarancji).
    4.Jestem pewien,że za 2 lata (jeżeli nie szybciej chcąc nadążyć nad trendami,formatami i "modą") będziesz zmuszony zakupić nowszy model.
    5.Już coraz więcej firm w ramach gwarancji wymienia klientom sprzęty na nowe a po jej zakończeniu nie przewiduje naprawy DVD wcale.
    Po zakończeniu gwarancji nie opłaci się naprawiać dzisiejszych odtwarzaczy-analogiczna jest dzisiaj sytuacja z odtwarzaczami które klienci nabyli rok,dwa lub trzy wstecz(cena naprawy jest w większości zbliżona do aktualnie sprzedawanych nowych ,brak obsługi innych formatów niż audio i DVD).
    PS. Powyższe opinie są efektem mojego codziennego kontaktu ze sprzętem tego typu w serwisie i patrze na to z innego kąta niż zwykły użytkownik- dzisiaj nie kupiłbym żadnego "wypasionego" DVD-zewnątrz znana marka,wysoka cena a wewnątrz ten sam Azjata co w taniej Mancie ,Belwoodzie itp.A wszystko i tak nie posłuży bezawaryjnie zbyt długo:(((
    Mimo wszystko życzę zadowolenia z zakupu!
    zielony56
    Level 11  
    Polecam mante ;) Częste uaktualninia oprogramowania , cena ok 360zł (na allegro)