Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchnia gazowa Amica - temperatura a oznaczenia na termostacie piekarnika

Ankapi 06 Jul 2011 12:43 26370 5
    Ankapi
    Level 2  
    Mam problem ze stara kuchenka Amiki. Potencjomet temperatury dla piekarnika ma oznaczenia od 1 do 7, według instrukcji zakres temperatury przypisany do kolejnych cyfr to np 1 - 150 stopni, 2 - 160 itd.. Piekarnik działał, bez zastrzeżeń, podłączony do gazu ziemnego, na oryginalnych fabrycznych ustawieniach. Problem powstał kiedy oddałam te kuchenkę mojej mamie. Kuchenka została podłączona pod gaz płynny, butlowy. Oczywiście zostały wymienione dysze, przez fachowca, regulował tez ustawienia dysz. Palniki dziąłaja prawidłowo, natomiast jest problem z regulacja temperatury w piekarniku, nijak nie odpowiada temperaturom przypisanym fabrycznie. Specjalnie został zakupiony termometr do piekarnika i wykazał że przy ustawieniu pokretła na 1 temperatura rośnie do 250 stopni, zamiast, jak być powinno, do 150 stopni. Jak to wyregulować?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    kindlar
    Level 40  
    Rozumiem, że dyszę w piekarniku też wymieniał?
    User removed account
    Level 1  
    Ankapi
    Level 2  
    Po pierwsze jestem kobieta.
    Nie podałam symbolu urządzenia bo go nie znam, kuchenka jest 100km ode mnie a moja mama nie umie mi tego podać. Będe to wiedzieć dopiero po wekendzie, jak sobie sama to sprawdzę. Jako że kuchenka tak daleko to instrukcja też i nie mogę sprawdzić jakimi to wołami jest napisane.
    Jak wcześniej napisałam dyszę wymieniał fachowiec z uprawnieniami, więc zakładam że zrobił to tak jak być powinno a mimo to nie działa jak powinno.
    Jako że właśnie na ten wekend tam jadę myślałam że na tym forum ktoś mi podpowie co mam w ogóle sprawdzić i ewentualnie jakie mogą być takiego stanu przyczyny i wystarczyło grzecznie odpowiedzieć że może to lub to.
    telmut
    Level 20  
    Ankapi -Piszesz że „fachowiec” wymienił dyszę i za pewne wyregulował płomień na zasłonce palnika.
    Przyczyną takiego zachowania się piekarnika jest nie wyregulowany zawór piekarnika na płomień minimalny ( oszczędny).
    Instrukcja obsługi str 17 to opisuje. Proszę albo poprosić tego „fachowca” o regulację, albo zrobić to samemu poprzez wkręcenie wkrętu regulacyjnego prawie do oporu (tak wkręcić aby płomień minimalny się palił jeszcze i nie przerywał)