Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EWT 10120- bęben otworzył się podczas prania- pytania

grzesiek9403 06 Lip 2011 13:45 4863 4
  • #1 06 Lip 2011 13:45
    grzesiek9403
    Poziom 8  

Dzisiaj w EWT 10120 prawdopodobnie otworzył mi się bęben podczas prania (po 20 minutach usłyszałem huk i pralka się zatrzymała).Pralka ma niecałe dwa lata i wcześniej nie było z nią jakichkolwiek problemów. Drzwiczki połamały dość duży fragment plastiku i bęben nieco "wyleciał" (jest lekko przekrzywiony na lewo) i jest zablokowany. Na szczęście jest na gwarancji i dzwoniłem już do serwisu. Pan z serwisu stwierdził pobieżnie właśnie otwarcie bębna w czasie prania. Co mogło spowodować taką kolej rzeczy? Czy technik nie będzie robił problemów zwalając winę na użytkowników pralki? Czy pralkę uda się naprawić? Jaka jest szansa na wymianę pralki na nową?

0 4
  • #2 06 Lip 2011 20:22
    skryn
    Admin grupy AGD

Prawdopodobnie wina zostanie zwalona na użytkownika, z powodu niedokładnego zamknięcia klap bębna.
    No ale cóż, co kraj, to obyczaj.
    Przygotuj się na wizytę serwisanta i oględziny na miejscu. Zwyczajowo serwis Electroluxa nie uznaje w takim przypadku roszczeń gwarancyjnych.

2
  • #3 07 Lip 2011 21:44
    grzesiek9403
    Poziom 8  

Jutro wizyta serwisu zobacze co zdziałam.

0
  • #4 07 Lip 2011 22:13
    TomekCarlos
    Poziom 26  

To chyba zmora pralek górnoładowanych a szczególnie pralek gdzie nazwa zaczyna się na W. Przy czym w tych na W dość łatwo idzie obrócić bęben po wyjęciu grzałki a konsekwencje nie są aż takie jak w tym przypadku.

0
  • Pomocny post
    #5 28 Mar 2012 02:45
    Pawel1812
    Poziom 26  

W pralkach na W można otworzyć zbiornik i wyjąć bęben, co czasem jest konieczne a także łatwiej o zbiornik z odzysku. Electrolux jest niestety sklejony.

0