Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik basowy i wpasowanie się w system

minczin 06 Lip 2011 15:24 874 2
  • #1 06 Lip 2011 15:24
    minczin
    Poziom 9  

Aktualnie mam radio Clarion 778, na przodzie Hertz HSK, wzmaka Juniora 4.300 oraz pożyczony sub (narazie mnie nie stac na nowy) Blaupunkt Gtb albo coś podobnego. Problem jest taki, ze nieda się go słuchac, bo buczenie zagłusza reszte.. Ogólnie jestem zadowolony z systemu, choć brakuje troche agresji w graniu. Mysle ze przydało by się wymienic piec. Mile widziane opinie :)

A teraz do rzeczy. Wszytsko siedzi w Hondzie Civic VI Hatchback. Chciałbym zasięgnąć waszej rady co do wyboru nowego subwoofera. Słucham głównie house i drum'n'bass. Chciał bym zeby bas był dość miękki i schodził dośc nisko. Cena w jakies chce się zmieścić to ok 300 zł, ostatecznie troche ponad.

Teraz na All.... dostępne są takie sztuki, którymi byłbym zaiteresowany:
    1. u-DIMENSION EL-S104
    2. JL Audio 10W0-4
    3. Focal Access 25a1
    4. DLS-W310B

Ogólnie rzecz biorąc to jest to mój pierwszy system w pierwszym aucie, wiec nie mam pojęcia co jak gra. Naczytałem się o nich już dość sporo jednak nie ma to jak własne odczucia. Byłbym wdzięczny za jakieś rady.
    Mam jeszcze pytanie czy w zamkniętej obudowie taki głośnik zejdzie do 30 Hz ?? Z góry dziekuje za odpowiedzi!

0 2
  • Pomocny post
    #2 06 Lip 2011 16:35
    bogus1984
    Poziom 25  

u-Dimension bym odpuścił, bo on nie jest demonem zejścia, Focal i DLS w tym przedziale, to też raczej nie rewelacja, a raczej płacenie za znaczek (za dobre modele te firmy życzą sobie już spore $$$ - około 600 PLN). Z mojej strony do niskiego zejścia i miękkiego grania Hertz ES 250 w closed i ładnie to gra(w br już naprawdę nisko, ale zwalnia), ewentualnie RE Audio RE10S4 w BR - nawet w br jest szybki i jak na tą moc, to jest taki słaby, a mocny sub :D

0
  • #3 07 Lip 2011 01:03
    minczin
    Poziom 9  

A jak to jest z tym zejsciem w zamkniętych skrzynkach ?

edit: chyba zdecyduje sie na tego JL' a bo jest najtanszy

0