Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochód tani w utrzymaniu i wygodny

06 Lip 2011 16:44 8647 29
  • #1 06 Lip 2011 16:44
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 06 Lip 2011 17:08
    decybel91
    Poziom 39  

Najtanszy w utrzymaniu bedzie fabrycznie nowy samochod. Musisz się niestety liczyć z kosztami i w każdym przypadku nie będa to male sumy.
    Choc nie wiemy jaki silnik cię interesuje diesel czy benzyna.

0
  • #3 06 Lip 2011 17:31
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 06 Lip 2011 20:07
    marseluss_2009
    Poziom 24  

Jeśli omega to raczej w bęzynie, tds(klekotka) z opinii moich kolegów kiepsko wypada pod względem awaryjności, z dobrze utrzymanej mazdy będziesz zadowolony ale wcale nie będzie tania w utrzymaniu, z resztą komfort i wygoda nie idą w parze z niskimi kosztami utrzymania. Osobiście jestem za bryczkami z kraju kwitnącej wiśni

Moderowany przez Błażej:

W czym? To jakaś marynata jest, czy co?

0
  • #5 06 Lip 2011 21:44
    siuada
    Poziom 12  

Omega B 20 8v tylko ten silnik mieści się w Twoich kryteriach.
    Może być ciężko znaleźć, a dobrze utrzymaną nawet bardzo ciężko.
    Taką jeżdżę od pięciu lat i nie mogę zgodzić się z przedmówcą. Z tym silnikiem awaryjność na normalnym poziomie, nie zawiodła mnie nigdy, bardzo wysoki komfort jazdy. Absolutnie nie do jazdy wyczynowej.

0
  • #6 07 Lip 2011 09:50
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 07 Lip 2011 11:21
    piochuxl
    Poziom 20  

Cytat:
    jednak jeżeli kupował bym omegę to tylko z silnikami 2.0 i 116KM,2.0 i 16V 136KM, i ze wszystkimi silnikami diesla
    W rover 400 jak i maździe pasują mi wszystkie silniki bo zużycie paliwa nie jest za wysokie,
    w jakim stopniu różni się koszt naprawy tych trzech samochodów ?

to bardzo awaryjny silnik a 2,0v8 to za mały dla omegi
    mazda...... z japoni sushi jest dobre strasznie te auta są hmmmmmm
    nieładne wewnątrz w omedze w dieslu pękają głowice i to ich awaryjność.
    mimo że jestem zwolennikiem opla poszukaj coś innego.Może laguna?

0
  • #8 07 Lip 2011 11:56
    Cregeen25
    Poziom 15  

Mam Mazdę 323f i 1995r kupiłem ją bo siostra miała Mazdę 323f starszej generacji obydwa auta są niezawodne Ojciec ma Passata 94r brat Lagune 95r druga siostra ma Galanta 91r wszystkie 3 japońskie auta pod względem jakości silników są idealne w odróżnieniu od auta brata i ojca. Jedyne co wymieniane było w Mazdzie siostry to przeguby, amortyzatory, i klocki z tarczami hamulcowymi za 5 lat użytkowania w mojej nic ale mam ją od niedawna, w mitsubishi siostry karoseria to jedna rdza a silnik rakieta z tym że galant już był bity ze 2 razy. polecam Mazdę i inne japońskie marki Rover nie polecam gdyż blacharka szybko leci, jak chcesz większe autko to polecam też Mitsubishi Carisma, Galant, Nissan Primera. Pozdrawiam

0
  • #9 08 Lip 2011 11:15
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 09 Lip 2011 10:30
    Cregeen25
    Poziom 15  

Omega i Rover to inny świat japońskie auta są o niebo lepsze od i Omegi a tym bardziej od Rovera. Nie psują się mają bardziej żywotne silniki od innych, przykładem jest siostry Galant 91r karoseria już sito a silnik żyleta. karoseria mu poleciała pewnie dlatego że był bity nie jeden raz a to narusza karoserie. Jeśli chodzi o Mitsubishi Carisma to polecam bo już jeździłem takim autem i jest naprawdę super, nie psuje się a komfort jazdy jest na wysokim poziomie. Pozdrawiam

0
  • #11 09 Lip 2011 12:02
    jonas
    Poziom 19  

Carismę ma sąsiad-taksówkarz, do tego na gaz. Tylko raz widziałem, jak coś przy niej robił - padło ładowanie, o ile pamiętam uszkodził się regulator napięcia. Poza tym nic, auto zarabia na niego już trzeci czy czwarty rok.

0
  • #12 09 Lip 2011 16:58
    fan Roberta
    Poziom 14  

Wymienione Rovery, to silniki Hondy, Omega jako jedyny z tej grupy ma silnik bezkolizyjny. Najlepszym wyborem w mojej ocenie jest Mazda.

0
  • #13 09 Lip 2011 17:13
    Cregeen25
    Poziom 15  

fan Roberta napisał:
    Wymienione Rovery, to silniki Hondy, Omega jako jedyny z tej grupy ma silnik bezkolizyjny. Najlepszym wyborem w mojej ocenie jest Mazda.

Naprawdę skąd to wiesz??? Mazda zgodzę się że mazdy są dobre; i z godzę się że silniki Hondy są podobne do Rovera nawet niektóre modele są do siebie podobne ale nie myl pojęć i nie mów że to jest to samo bo to dwie odrębne marki. Honda jest dużo lepsza.

0
  • #14 09 Lip 2011 17:18
    fan Roberta
    Poziom 14  

Cregeen25 napisał:
    fan Roberta napisał:

Naprawdę skąd to wiesz??? Mazda zgodzę się że mazdy są dobre; i z godzę się że silniki Hondy są podobne do Rovera nawet niektóre modele są do siebie podobne ale nie myl pojęć i nie mów że to jest to samo bo to dwie odrębne marki. Honda jest dużo lepsza.
    Ten Rover i Honda Concerto to jeden samochód. Produkowany w tej samej fabryce i z tych samych podzespołów.

0
  • #15 09 Lip 2011 21:04
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 09 Lip 2011 21:45
    Cregeen25
    Poziom 15  

Nie wiem nic na temat tego auta. Jak masz wybór to bierz 2.0 16v auto jest dosyć duże więc 1.6 16V myślę że będzie za mały. Szkoda że nie zdecydowałeś się na auto Japońskie ale gratuluje wyboru takim autem można się pochwalić i na pewno nie zobaczysz takiego u sąsiada.

0
  • #17 09 Lip 2011 22:07
    fan Roberta
    Poziom 14  

Cregeen25 napisał:
    Nie wiem nic na temat tego auta. Jak masz wybór to bierz 2.0 16v auto jest dosyć duże więc 1.6 16V myślę że będzie za mały. Szkoda że nie zdecydowałeś się na auto Japońskie ale gratuluje wyboru takim autem można się pochwalić i na pewno nie zobaczysz takiego u sąsiada.
    To akurat nie jest zaleta. W Polsce chyba nie były sprzedawane..

0
  • #18 09 Lip 2011 22:19
    danielfurga
    Poziom 2  

ale amerykańskie auto na nasze drogi to kiepski pomysł. tym bardziej neon jest za mało sztywny.

0
  • #20 09 Lip 2011 22:34
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #22 10 Lip 2011 08:33
    Cregeen25
    Poziom 15  

fan Roberta napisał:
    To akurat nie jest zaleta. W Polsce chyba nie były sprzedawane

Zależy jak na to spojrzeć.

0
  • #23 10 Lip 2011 08:53
    fan Roberta
    Poziom 14  

Cregeen25 napisał:
    fan Roberta napisał:
    To akurat nie jest zaleta. W Polsce chyba nie były sprzedawane

Zależy jak na to spojrzeć.
    Ja patrzę ze względów praktycznych. Do tego samochodu nie ma używanych części ani zamienników (mam na myśli, że jest ich bardzo mało).

0
  • #24 10 Lip 2011 13:09
    Maciej@
    Poziom 10  

Spójrz może na stronę http://www.chcekupicauto.pl/katalog/

Myślę, że pomoże... :)

0
  • #25 10 Lip 2011 20:39
    Cregeen25
    Poziom 15  

fan Roberta napisał:
    Ja patrzę ze względów praktycznych. Do tego samochodu nie ma używanych części ani zamienników (mam na myśli, że jest ich bardzo mało)

Mało nie znaczy nie ma ich, Pan patrzy na to żeby nie było problemów a ja patrzę na to sylwetkę, ilośc koni, i niepowtarzalny wygląd.

0
  • #26 10 Lip 2011 21:55
    fan Roberta
    Poziom 14  

Cregeen25 napisał:
    fan Roberta napisał:
    Ja patrzę ze względów praktycznych. Do tego samochodu nie ma używanych części ani zamienników (mam na myśli, że jest ich bardzo mało)

Mało nie znaczy nie ma ich, Pan patrzy na to żeby nie było problemów a ja patrzę na to sylwetkę, ilośc koni, i niepowtarzalny wygląd.
    To proponują kupić AllaRomeo, są niepowtarzalne i bez wątpienia lepiej będzie się pan czuł się w Alfie niz w Neonie, który jest najtańszym autem w USA. (na forum zwracamy się do siebie przez "Ty"

0
  • #27 11 Lip 2011 20:20
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #28 12 Lip 2011 08:14
    Cregeen25
    Poziom 15  

Citroen zdecydowanie odradzam, jak już mówiłem jak chcesz większe auto i mało usterkowe to przejrzyj tą listę:
    Mitsubishi Carisma
    Mitsubishi Galant
    Nissan Primera
    Mazda 323f
    Mazda 626
    Honda Civic 4
    Toyota Avensis 1
    Toyota Carina
    Toyota Corolla
    Przejrzyj te auta morze któreś Ci się spodoba.

0
  • #29 12 Lip 2011 08:32
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Moim zdaniem ta dyskusja nadaje sie do kosza- brak jakichkolwiek kryteriów wyboru: wiek auta, cena zakupu, potrzeby i przebiegi kupującego itp, czy stosunku jakości do ceny zakupu.

0
  • #30 12 Lip 2011 09:31
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto