Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz do laptopa (końcówka/przejściówka)

Seiun 06 Lip 2011 17:25 2319 3
  • #1 06 Lip 2011 17:25
    Seiun
    Poziom 7  

Witam, problem polega na tym, że mój kochany tatuńcio z niecierpliwości zakupił zasilacz do laptopa i jak się okazuje, końcówka nie pasuje i moje pytanie brzmi, czy przejściówka z jednego na drugie istnieje. Oto zdjęcia owych:

Taki jest przy zasilaczu:

A taki jest potrzebny:

W elektronicznym niedaleko mnie nie ma, więc zanim udam się na poszukiwania chciałbym wiedzieć czy jest czego. Jak opisuje się te końcówki? Po wielkości średnicy tak? Ta która jest potrzebna to 5,5mm zewnetrzna i wtyk jest z bolcem, a ta druga?
    Może najprościej by było kupić całą końcówkę od puszki zasilacza do laptopa z odpowiednim wejsciem. Jednak jeśli jest taka przejściówka..

Dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam,
    Wojtas

Zmień sposób wklejenia grafiki: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043840.html
    [jankolo]

--edit--
    Done. Sorki.
    /Seiun

0 3
  • Pomocny post
    #2 06 Lip 2011 17:35
    kranzio
    Poziom 24  

Przejściówki możesz nie znaleźć. Najlepiej kup wtyczkę, tą przy zasilaczu utnij i zalutuj na nowo. Ewentualnie cały przewód z wtyczką. Tylko możesz mieć problem z rozebraniem zasilacza.

0
  • #3 06 Lip 2011 17:36
    Seiun
    Poziom 7  

No takie rozwiązanie podpowiadał mój tata, chciałem tego uniknąć z tego względu, że główną przyczyna nowego zasilacza jest fakt, ze poprzednie niszczły się fizycznie. a taka operacja tylko osłabi jego osłone ; ). Dzieki ; )

0
  • Pomocny post
    #4 06 Lip 2011 17:46
    M@rek
    Poziom 17  

W przejsciowki bym sie nie bawil. Na allegro mozna kupic cale kable z odpowiednia wtyczka pod konkretny model laptopa. Otwierasz puszke zasilacza, przelutowujesz kabel i gotowe. Najpewniejsze rozwiazanie jeli chcesz tylko wymienic koncowke.
    Osobiscie rozwazylbym jeszcze kupno oryginalnego zasilacza zamiast zamiennika "no name". Lepiej zaplacic pare zlotych wiecej za pewny zasilacz, niz potem placic za naprawe popalonej plyty glownej.

0