Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Glośniki komputerowe do telewizora

BvCOR 06 Lip 2011 18:31 6150 13
  • #1 06 Lip 2011 18:31
    BvCOR
    Poziom 11  

Witam
    Chciałbym podłączyć głośniki komputerowe Creative Inspire T6100 do telewizora Samsung UE40D5500, tak żeby był efekt kina domowego (by działały 5:1).
    Podpowiedzcie jak podłączyć i ewentualnie jakie złączki dokupić czy coś.
    Z góry dzięki:D

-1 13
  • #2 06 Lip 2011 19:32
    MARR
    Poziom 16  

A więc kolego z telewizora uda Ci się jedynie uzyskać stereo - wyjść musisz z analogowego wyjścia audio typu RCA. W PC wyposażonym w kartę 5.1 przypuszcza, że jest opcja emulacji stereo na wszystkie głośniki. Takiego czegoś nie uzyskasz z TV, więc musiałbyś sygnał audio z TV RCA najpierw rozdzielić za pomocą RCA ( CINCH ) 1 wtyk - 2 gniazda.
    Następnie z kolei zastosować kabel umożliwiający podłączenie z Twoimi głośnikami.
    Tylko w taki sposób możesz uzyskać dźwięk we wszystkich głośnikach, ale przyznam szczerze, że są to kombinacje alpejskie ;-)

Moderowany przez Mirek Z.:

Linki do aukcji usunąłem - p.3.1.18 regulaminu.

0
  • #3 07 Lip 2011 10:12
    SzokalML
    Poziom 36  

Ale koledze nie chodzi o dźwięk we wszystkich głośnikach, tylko o efekt 5.1. Z tego co przeczytałem Telewizor ten posiada łącze HDMI, wyjście optyczne, itd. Zajrzałbym do instrukcji obsługi.

0
  • #4 07 Lip 2011 14:59
    MARR
    Poziom 16  

Rozumiem że efekt 5.1 fajna sprawa, ale mi się wydaje że nie do uzyskania z tego TV. Można zejść z wyjścia optycznego na analogowe, ale do tego potrzebny jest konwerter http://www.amabilidade2002.com/toslink.htm i znowu jesteśmy w punkcie. Czyli uzyskujemy z TV dźwięk stereo. Ja podałem koledze rozwiązanie, które zapewni mu dźwięk we wszystkich głośnikach. Na sprzęcie który posiada, czyli głośniki PC nie uzyska efektu 5.1. Ponieważ ten zestaw głośników nie posiada żadnej funkcji przetwarzania dźwięku na przestrzenny jak np. Prologic II

0
  • #5 08 Lip 2011 08:53
    hojlo1
    Poziom 35  

Instrukcja obsługi się kłania (nie bajki).
    TV zapewne 5.1 wypuści tylko z kanałów cyfrowych (głowica Tv).
    Z pozostałych źródeł 5.1 uzyska się podłączając głośniki do tego źródła (jak jest możliwe takie podłączenie).

Jakie wejścia mają te głośniki, a jakie wyjścia TV itp.? (podstawa rozważań)

0
  • #6 08 Lip 2011 23:04
    MARR
    Poziom 16  

Widzi kolega a tego akurat nie wiedziałem, że Tv jest w stanie wypuścić dźwięk 5.1
    Chyba nawet sam pokombinuję z 5.1 z Tv do Amplitunera ;-)

0
  • #7 15 Lip 2011 14:12
    BvCOR
    Poziom 11  

Teraz niedawno kupiłem dekoder który posiada wejście SPDIF. Można jakoś podłączyć głośniki pod te wejście

0
  • #8 26 Wrz 2011 15:01
    fruufruu
    Poziom 2  

Ciekawa sprawa, bo mi udało się wspomniany TV podłączyć tylko poprzez WY słuchawkowe. Reszta okazała się wejściami. Inna sprawa z WY optycznym. Tu uzyskamy dźwięk 5.1 tylko z cyfrowego kanału TV. Niestety materiał odtwarzany poprzez DLNA (wg firmy Samsung) nawet jeśli posiada dźwięk 5.1 to nie zostanie on przekazany na WY optyczne.

0
  • #9 28 Gru 2011 09:22
    mer1906
    Poziom 8  

Mam creative 2.1(mini jack stereo) i LG (2x audio, euro, rgb/dvi) czym to połączyć żeby hulało?

0
  • #12 02 Sty 2012 16:43
    MRCOCOset
    Poziom 10  

Jeżeli miał byś ochotę przepuścić dźwięk optyczny przez komputer to jest rozwiązanie:
    Link

0
  • #13 05 Mar 2012 18:14
    Madomir
    Poziom 9  

A ja tu zapytam inaczej bo nigdzie nie znajduje :)
    Jest opcja z radia na 1 głośnik wyprowadzić dźwięk na 2 głośniki?
    Tylko nie w sensie zdublowania mono ale zrobienia stereo?
    A jeśli nie to jak zdublować mono żeby nie spiepszyć?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo