Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Liebherr CBNes 39560 - lód za tylną ścianką i przy wentylatorze

luning 06 Jul 2011 21:32 2996 4
    luning
    Level 11  
    Tak jak w temacie - lód zbiera się za tylną, plastikową ścianą lodówki - czy da się ją jeszcze uratować?? Dokładnie 3 dni po gwarancji :/
    malum
    Level 23  
    Odświeżam temat, mam ten sam problem, ale z lodówką Elektrolux. Za tylną plastikową ścianą wewnątrz lodówki robi się balon z lodu odsuwający całą ścianę o dobre 2cm od właściwego położenia, a podczas rozmrażania ściana robi się miękka i wyraźnie chlupie za ścianą woda. Gdy ponownie włącza się lodówkę woda zamarza i ściana twardnieje. Mowa oczywiście o lodówce, nie o zamrażarce. Czy miał ktoś kiedyś taki problem, a jeśli tak to jak go rozwiązać?
    luning
    Level 11  
    U mnie pomogła wymiana sondy parownika (czujnik temperatury parownika) i narazie jest spokój...ale nie wiem jak to wygląda w elektroluxie...
    malum
    Level 23  
    luning wrote:
    U mnie pomogła wymiana sondy parownika (czujnik temperatury parownika) i narazie jest spokój...ale nie wiem jak to wygląda w elektroluxie...

Nie wiem czy do końca o to chodzi. Problem polega na tym, że woda zbiera się za tylną ścianą lodówki, ale gdy lodówka jest włączona jest to twardy lód, ale gdy się rozmraża to po prostu chlupie i nie chce nigdzie spłynąć, po prostu tam zostaje.
    luning
    Level 11  
    To może się odpływ zatkał?? Trzeba by zdjąć tę ściankę i zobaczyć czy na samym dole nie jest zatkany odpływ tej wody...