Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP clj 2600 przesunięcia kolorów

06 Lip 2011 22:20 2512 4
  • Poziom 27  
    Witam
    Wiem że temat ten był wałkowany natomiast nic w tym urządzeniu nie pomaga.

Czyściłem dokładnie cały laser (dokładne mycie luster, soczewek; każde po kilka minut pod silnym światłem aby wyeliminować pyłki)), przywracałem ust. fabryczne, wgrywałem nowy firmware ze strony hp, kalibrowałem i nadal są przesunięcia (najbardziej cyjan i magenta). Po dokładnym myciu i włączeniu kilka wydruków pójdzie ok natomiast dalej się rozjeżdża(zazwyczaj po kalibracji jakie wykona urządzenie)). Po kalibracji wymuszonej robi jeszcze gorzej. Tonery druga para oryginalnych. Co można jeszcze z tym fantem zrobić. Nie podstawiałem tylko pasa, ale czy miał by on taki wpływ (były by chyba jakieś rozmazania)
    Będę wdzięczny za każde info.\
    Dodam jeszcze że nieraz to przesunięcie jest wzdłuż prowadzenia kartki, drugim razem w stronę lewej krawędzi innym razem trochę ukośnie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Dwie podpowiedzi:

1. Zrobić "twardy" reset drukarki - NVRAM Initializations
    2. Zamontować
    - komplet oryginałów i wykonać kalibrację
    - zamontować komplet zamienników od jednego producenta (ważne aby wałki OPC były identyczne) i wykonać kalibrację
  • Poziom 27  
    co do 2. wszystko oryginalne
    a co do 1. mozna prosić jakieś wskazówki
  • Poziom 27  
    A więc znalazłem do tego serwisówkę wykonałem ta inicjalizację i nadal źle. Dodam że jak postoi dłużej nie włączana, pierwsza połowa kartki wychodzi do połowy idealnie natomiast na drugiej jest dziwne rozmycie kolorów. Na następnych rozmycie zanika ale już bardziej przesuwa. Normalnie już ręce opadają. Proszę o dalsze jakieś sugestie ........
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    A jednak pas................
    temat zamykam