Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Miele w4144-dzwonią sprężyny

06 Lip 2011 23:43 3989 7
  • Poziom 2  
    Witam,
    2 lata temu zakupiłem pralkę Miele w4144. Po kilku miesiącach użytkowania zaczęły niepokoić mnie metaliczne odgłosy kiedy bęben wygasał po wirowaniu, lub po wypompowywaniu wody. Trzy razy przyjeżdżał serwis, 3 razy wymieniano mi pralkę na nową w przeciągu tego czasu. Oczywiście za każdym razem rozbierano ją celem sprawdzenia co się dzieje . Odgłosy te wydają jak się okazało sprężyny, które podtrzymują bęben. Po jakimś czasie tak jakby się wyciągały. Teraz obecnie poraz czwarty zamówiłem serwis, gdyż sytuacja znowu się powtórzyła. Pralka użytkowana jest normalnie, nigdy nie przeładowywana. Pierze oczywiście świetnie, tylko te odgłosy , które wydaje wyprowadzają mnie z równowagi. Wtedy pojawia mi się przed oczami te 5 tys., które na nią wydałem.
    Pytanie moje jest takie, czy ten efekt dzwonienia jest typwy i czy nie wpłynie w przyszłości na jakąś poważniejszą awarię, juz po gwarancji. Za każdym razem kiedy zgłaszam sytuację w serwisie robią wielkie oczy i od początku opisuję to co się z tą pralką dzieje. Podaję link do nagrania.

• Poziom 26  
    ..Takie odgłosy najczęściej spowodowane są brakiem smaru w punktach zaczepienia sprężyn.
    Wystarczy bardzo mała ilość dobrego smaru, lub (doraźnie) gęstego oleju. Ja używam smaru silikonowo-teflonowego.

Dodano po 6 [minuty]:

Jeśli to jest przyczyna dzwonienia, to w konsekwencji mogłoby kiedyś dojść, do wytarcia i pęknięcia nylonowych separatorów, na których wiszą sprężyny.
  • Poziom 2  
    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Z tego co pamętam, to rzeczywiście zaczepy były grubo smarowane przez serwisanta, jednak nic to nie dało. Dodam, że te odgłosy wystepują nie przy każdym praniu. Ale częściej są niż nich nie ma. Czasami wszystko jest ok, następne pranie - dzwoni.
    W ubiegłym roku rozmawiełem z jakimś serwisantem przez telefon, powiedział mi, że też gdzies słyczał o takim przypadku i podobno pomogło skrucenie sprężyn. Ale to chyba nie tędy droga by ingerować w parametry konstrukcyjne. Myślałem , że kupując Miele będę miał świety spokój przez parę lat. Poprzednia pralka Wirpool Philips pracowała bezawaryjnie 15 lat, na koniec trochę ciekła.
    Wracając do mojej Miele czasami coś tam w niej tak się poustawia że metaliczne odgłosy występują przy delikatnym poruszeniem bębna, film poniżej:

• Poziom 26  
    ..Nie wiem jak w tym modelu, ale prawidłowe smarowanie dotyczy również amortyzatorów - w dolnej części pralki.
    Amortyzatory można doraźnie psiknąć dowolnym olejem penetrującym - jest szansa, że rozprowadzi się oryginalny smar.
    Lepiej jednak rozebrać, wyczyścić z brudu i posmarować cienko dobrym, gęstym smarem.
    Jeśli oryginalny smar, jest w dobrym stanie, to lepiej ten właśnie rozprowadzić - odpowiedni opór, ma wpływ na skuteczność amortyzacji.

W zależności od obciążenia, inne jest rozciągnięcie sprężyn i amortyzatory pracują na niesmarowanym odcinku.

Dodano po 3 [minuty]:

W kapitalnym systemie, czynność smarowania, na linii montażowej, to zazwyczaj krótkie .. pacnięcie ;-) - dotyczy to wszystkich możliwych sprzętów.
  • Poziom 21  
    Problem dzwonienia można usunąć przez wyrównanie i wyszlifowanie wieszaków sprężyn na bębnie. Są one zrobione z aluminium i jak są na nich zadziory lub nierówności to podczas wirowania a przed wszystkim podczas hamowania słychać dzwonienie sprężyn. A po wyrównaniu nałożyć dużo dobrego smaru :)

Trochę zabawy przy tym jest bo trzeba rozebrać całą obudowę pralki ale da się to usnąć bo tak robiłem już. Pytanie czy ci to tak strasznie przeszkadza???
  • Poziom 12  
    Na górze powinny być plastiki na które zawiesza się sprężyny!czy one tam są?
  • Poziom 9  
    Miałem ten sam problem. Pralkę wymieniono. Jednak wolałem dopłacić i wziąć model 5873 bez tak pochyłego-wygodnego panelu. Dźwięk sprężyn ustał -pralka pracuje normalnie.
    Faktycznie musi coś być na rzeczy; z pewnego źródła wiem, że serwis miele miał przygotowane instrukcje serwisowe na tę okoliczność. Wszystko ok, ale nie w pralce za 5 koła.
  • Poziom 17  
    Moje zdanie jest takie,że te nowe miele to już nie to samo co np.novotroniki.Wg. mnie bęben tzw "plaster miodu' jest bardzo delikatnym wynalazkiem.
    Moderowany przez mrhari:

3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.