Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie Euroster 2020 do Termet 1

Dorsia 18 Nov 2004 13:12 7455 4
    Dorsia
    Level 10  
    Potrzebuję wskazówki, jak podłączyć sterownik Euroster 2020 do kotła Termet 1 z pompą obiegową Grundfos UPS 25-60 130. W tej chwili posiadam podłączony sterownik ręczny - Termet RJ-4. Pomocna byłaby chociaż instrukcja do tego kotła Termetu - jakiś schemat, albo coś w tym rodzaju (instrukcję do sterownika mam).

Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    aner77
    Level 11  
    Witam. Nie pamiętam szczegułów ale w serowniku w kotle (tym TERMET 1) chyba na dole jest kostka z 3 koncówkami opisana "-" , "R" i "+" w tej kostce fabrycznie jest zmostkowany R i chyba +. to aby podłączyć regulator pokojowy np euroster to wypinamy mostek i tam się podpinamy, a w eurosterze jest też kostka z opisem w ( w środku "com" a pobokach "NC" i 3 nie pamiętam:) ) To w te zaciski podłączamy przewód. Nie trzeba ci zadnych schematów sterowników bo kazdy sterownik w kotle jest ptrzystosowany do pracy z regulatorem pokojowym . Ale dla pewności mozesz sobie przedzwonić do dowolnego serwisu termetowskiego to napewno ci powie pod które zaciski podłączyć kable, bo ja ostatni jaki podłączałem to było 2 lata temu :) a w domu nie mam katalogów aby się upewnić. Pozdrawiam
    DonRomano
    Level 33  
    W eurosterze trzeba podłączyć do com i no a nie do nc pomyliło ci się.
    W kotle jak jest sterownik to właśnie jest podłączony do właściwych zacisków wystarczy go wymienić i po kłopocie.
    Dorsia
    Level 10  
    OK, Panowie - zapomniałam dodać, że jestem ciemna, jak tabaka w rogu i chciałabym osobiście, bez udziału fachowców, podłączyć, te dwa, czy trzy kabelki, nie mając jednocześnie pojęcia o elektronice (serwis Termetu pewnie powie mi: "prosze wezwać serwisanta, to Pani to zrobi") . W tej chwili podłączenie do starego sterownika wygląda następująco (przewód "potrójny"):
    + w kotle do "1" w starym sterowniku
    R w kotle do "4" w starym sterowniku
    - w kotle do "2" w starym sterowniku, która jest połączona z "3"

W starym sterowniku są więc cztery "przyłącza". Natomiast, z tego co się zorientowałam z instrukcji, do Eurostera podłącza się dwa kabelki (do COM i NO (NC prawdopodobnie pozostaje wolny)). Pozostaje tylko pytanie: który do którego?

Pozdrawiam
    DonRomano
    Level 33  
    Euroster należy podłączyć do kotła w następujący sposób przewodem podwójnym:
    W eurosterze styki "NO i COM" do styków "R i -" w kotle.
    Kolejność przewodów nie ma znaczenia.
    Pozdrawiam.