Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Polar cz 340 - prawy agregat nie wyłącza się, pracuje non stop

07 Lip 2011 07:58 7970 4
  • Poziom 9  
    Witam posiadam lodówkę polar cz 340 od kilku dni jeden agregat pracyje niemal bez przerwy -prawy- drugi włącza się i wyłącza regularnie co kilkanaście minut. Proszę o pomoc od czego jest prawy agregat i jaka może być przyczyna nie wyłączania się agregatu. Stał się to prawdopodobnie po tym jak wyjełem lodówkę z szafki i udrożniłem rurkę z lodowki którą spływa woda na lewy agregat(zbierała mi się woda w lodówce) Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Chłodziarko-zawrażarki Polar CZ340 posiadają dwa niezależne układy, agregaty. Czyli są tam 2 sprężarki jedna do chłodziarki jedna do zamrażarki. W tych modelach najczęsciej pada regulator temperatury chłodziarki tzw termostat i chyba on jest twoim problemem.
  • Poziom 9  
    W chłodziarce po otwarciu drzwi na płycie jest szron lub kropekli wody wydaje się że ten agregat pracuje prawidłowo ,termostat od chłodziarki wymieniałem około 6 miesięcy temu na nowy (wtedy nie chłodziła wogóle). Pewność co do agregatu by była jakbym wiedział od czego jest ten z prawej strony lodówki patrząc od przodu.
  • Poziom 9  
    Spróbuję zaraz

Dodano po 3 [godziny] 40 [minuty]:

Przełączyłem termostat w chłodziarce na 0 ,agregat nadal chodził po przełączeniu termostatu w zamrażarce na 0 agregat zatrzymał się. Po przełączeniu termostatu zamrażarki na 2 ok 10 minut nie załączył się , a po załączeniu chodzi cały czas - mam nieszczelny układ czy może to uszczelka nie trzyma czy sam termostat jest uszkodzony ?