Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm i automatyka domowa - INT (projekt, obarazki) inst w dom jednorodzinnym.

abber 07 Lip 2011 08:21 2015 0
  • #1 07 Lip 2011 08:21
    abber
    Poziom 11  

Witam, w najbliższym czasie w moim domu odbędzie się remont łazienki, a także "delikatny" remont poszczególnych pomieszczeń. Przyszła mi myśl alarm i automatyka domowa. Dom jest bardzo mały ok 70mkw, obok domu w odległości nie większej niż 3 metry stoi tzw. budynek gospodarczy. Znajduje się w nim kotłownia i 2 pomieszczenia "wolne" stoja tam rowery i a' la warsztat z narzędziami itp, budynek posiada 2 kondygnacje, jest to jedno większe pomieszczenie 8m x 4m całkowicie nieużywane. Mam plan na następne lata aby połaczyć te dwa budynki i powstał jeden większy, piętrowy dom.
    Ale zacznijmy od początku od akutalnego stanu, niżej są zamieszczone rysunki.
    Przy każdym przęśle w oknie i przy każdych drzwiach ma zostać zamontowany czujnik magnetyczny (kontaktronowy), w każdym pokoju czujnik dymu, 1 lub 2 zależne od pomieszczenia, w łazience czujnik zalania wodą, a w kuchni czujnik gazu. Bedą 2 manipulatory, 1 klawiatura strefowa i 4 termostaty pokojowe i jeden czujnik zbicia szkła i oczywiście czujnik ruchu w każdym z pomieszczeń, co nam daje :
    - 8 okien i 6 drzwi - 14 czujników magnetycznych S-1 SATEL
    - 7 czujników dymu - nie wiem jeszcze jakie i jakiego producenta
    - 1 czujnik zbicia szkła - SATEL INDIGO
    - Czujnik zalania FD-1 SATEL
    - 6 czujników ruchu:
    - 4 GRAPHITE (Sypialnia 1 i 2, Kuchnia, Przedpokój)
    - 2 AQUA LUNA (Łazienka i Korytarz)
    - Manipulator INT-KLCDL-BL (Korytarz)
    - Manipulator INT-KSG-BSB, INT-TFT7 lub INT-KLCDL-BL (Sypialnia 2, nie wiem który. nie mogę się zdecydować)
    - Klawiatura strefowa INT-S-BL (Sypialnia 1)
    - Termostat pokojowy, hmm to był trudny wybór ... do siebie do pokoju (Sypialnia 2, chyba wezmę EuroTerm 2006) do pozostałych 2000 lub 2020 nie wiem czym to się różni, termostaty w domu służyły będą do sterowania zaworami CO, a w Sypialni 1 do sterowania klimatyzacją.
    Teraz zaczynamy z automatyką, każde gniazdko w domu, każdy żyrandol, kinkiet będzie sterowany z Integry, bedzie odbierał "dodźce" z różnych czujników, a także ze zwykłych naściennych włączników. Każde okno będzie miało roletę zewnętrzną sterowaną automatycznie, będzie zawór odcinający wodę, wyłącznik główny, wyłącznik poszczególnych części domu, automatyczne nawadnianie, sterownik wentylacji. Jest tego na prawde dużo, robie to z myśla o moich dziadkach, jest to ich dom, na pewno im to ułatwi życie, pomoże zminimalzowac koszty, poczują się bezpieczniej.
    Bedą 3 zewnętrzne sygnalizatory jeden SPL2010 i 2 na kominie SP4003, w domu nie będzie sygnalizatorów myślę że manipulatory "pikające" wystarczą. Na zewnątrz będzie oświetlenie halogenowe, równiez sterowane Integrą, dodatkowo w czasi wybranego alarmu zacznie mrugać.
    Co myślicie o tym pomyślę ? prosze o sugestie tylko nie typu, nie baw się w to za dużo roboty itp... prosze takie typu aby pomóc mi dobrać sprzęt itp.
    Pozdrawiam niżej zamieszczam fotki, a teraz legenda:
    - czujnik ruchu: trójkąt a w środu żółte tło
    - czujnik magnetyczny: mały, czerwony kwadracik na tle okna lun na drzwiach
    - czujnik dymu: największy, pomarańczowy kwadrat
    - manipulatory: średnie, zielone kwadraty
    - termostaty: średnie, fioletowe kwadraty
    - czujnik gazu: kwadrat brązowy
    - czujnik z. szkła kwadrat błękitny
    - czujnik zalania: kwadrat szary
    na elewacji budynku czerwone okragłe kropki - sygnalizatory, najbardziej wysunety na przód, w góre SPL2010 na elewacji pozostałe SP4003 na kominie.

stan obecny, opis budynku

opis i czujniki

0 0
  • Relpol
  Szukaj w 5mln produktów