Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne dźwięki w radiach Kenwood na radiu...

artko334 07 Lip 2011 12:32 888 4
  • #1 07 Lip 2011 12:32
    artko334
    Poziom 19  

Witam.
    Myślałem że to tylko odosobniony przypadek ale sprawdziłem na nowym KDC-W7027 , używanym KRC-158R, KRC-377R, i nowym DDX-3028 i na każdym to występuje.
    Mianowicie podczas słuchania głośno radia co jakiś czas słychać takie ciche ,,chrr"..
    To normalne czy mi się coś w głowie popsuło i słyszę głosy....?

Dodano po 3 [minuty]:

Teraz poszedłem do kolejnego sąsiada i sprawdziłem w innym radiu czy nadal to słyszę, ale nie. W tym radiu gra idealnie i nic nie chrapie, model to ALPINE INA-N333R. Każdy Kenwood ma to trzeszczenie?

0 4
  • Pomocny post
    #2 07 Lip 2011 18:04
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Problem wystepuje słuchając stacji radiowych czy cd? Jak radia, to może z anteną coś nie tak?

0
  • #3 07 Lip 2011 19:07
    artko334
    Poziom 19  

Radia, na CD all ok.
    To nie moje radia tylko tacy od nas z bloku sie wyprowadzają, oni zwożą różne graty z Niemiec, sprawdziliśmy radia czy działają w ich BMW no i od razu nasłuchiwałem jak grają. Raczej to nie problem z anteną bo Alpine działa ok!

0
  • Pomocny post
    #4 07 Lip 2011 21:46
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Zobacz czy te anteny mają przewodzik do wzmacniacza ( tzw remote ) powinien być podłączony do anteny wprost z radia.

U mnie w dostawczym c15 miałem niesamowite akcje z odbiorem fal radiowych. Wytestowałem ponad 20 modeli radii ( od 150 do ponad 1000 zł / szt ) i każdy grał mniej więcej tak samo, mimo tego, że zmieniłem antene na nówke.

Okazało się, że antena powinna byc przykręcona bezposrednio do blachy, a ja dałem pod to uszczelke gumową. Chyba do poprawnej pracy potrzebuje masy. Rzuć okiem, może pod śrubą jest jakaś rdza? No chyba, że masz antene w szybie to troche sie komplikuje.

0
  • #5 08 Lip 2011 18:01
    artko334
    Poziom 19  

Tak jak mówiłem to nie moje auto więc nie mogę nic tam ruszać.

0