Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LED 46, Philips,pfl 7665, czytanie napisów z PENDRIVa

Jannovy 07 Lip 2011 13:58 15424 6
  • #1 07 Lip 2011 13:58
    Jannovy
    Poziom 2  

Witam Zakupiłem ostatnio telewizor Phlips 46 pfl7665 LED. Ma on wejście USB ale jak podłączyłem pena z filmem i napisami to tv widział jedynie film ale napisów już nie. Czy coś można na to poradzić czy tak już musi być?

• #2 12 Lip 2011 14:43
    marcin.waski
    Poziom 23  

Poszukaj programu do "wszczepiania" napisów do pliku z fimem i dopiero odtwarzaj obrobiony materiał na TV...

• #3 12 Lip 2011 15:34
    Jannovy
    Poziom 2  

Witam i dzięki za zainteresowanie moją sprawą! Rozumiem ,że mam wgracprogram na kompa i jak ściągnę jakiś film to on go scali z filmem? bo jak zwykle ściągam film to potem szukam napisów ale są osobno w folderze.Na kompie je widać i allplayer je odtwarza. Jak podłączyłem pena do tv to widzi on film ale nie widzi plików z tekstem.Jak zainstaluje ten program to on scali te napisy z filmem? jak się nazywa ten program abym mógł go ściągnąć?
    Pozdrawiam!

• #4 12 Lip 2011 15:46
    marcin.waski
    Poziom 23  

Twój TV nie odtwarza plików .txt czy .srt, więc musisz tak przygotować materiał by telewizor mógł wyświetlić to co chcesz aby wyświetlał. Tym samym musisz zainstalować na komputerze odpowiedni program, który "scali" plik filmowy z plikiem tekstowym w jedną nierozłączną całość. Niestety nie pamiętam jakim programem to robiłem, ale pamiętam, że było to czasochłonne - przerobienie jednego filmu zajmowało mojemu PC ok. 2,5 h. Poszukaj na forum opinii na temat programów do łączenia napisów z filmem.

• #5 12 Lip 2011 15:50
    Jannovy
    Poziom 2  

na razie puszczałem film z plikiem txt i tv go nie widział. Dzięki ,zapytam więc na forum o ten program!

• #6 12 Lip 2011 15:54
    marcin.waski
    Poziom 23  

...zanim załorzysz nowy post, wpisz w Google: "łączenie filmu z napisami" - tam napewno znajdziesz odpowiedzi...

• #7 08 Kwi 2012 12:10
    The FLACmaniak
    Poziom 2  

Jest sposób na to, by telewizory Philips 32, 36, 37FPJ czytały napisy z Pendrive (USB). Trochę to skomplikowane, ale postaram się wyjaśnić jak najlepiej potrafię.

Philipsy mają opcję czytania napisów, jeśli na pilocie znajdziecie na samym dole po lewej stronie opcję "SUBTITLES". Zanim jednak uda Wam się je odpalić musicie zrobić następujące kroki.

1. Sprawdź czy napisy w folderze z filmem nazywają się identycznie, jak znajdujący się w nim film. Pierwsza przeszkoda: Telewizory Philips nie czytają plików .txt - niestety.

2. Pierwsze, co zrobiłem to zamieniłem rozszerzenie pliku z napisami z .txt do .srt - wyczytałem, że takowe Philipsy czytają. Była to po części prawda.

3. Niestety napisy nie były zsynchronizowane - opóźnione o 31 sekund. Próbowałem zsynchronizować to za pomocą programu AllPlayer i zaawansowanej edycji napisów, ale znalazłem prostszy sposób.

Programik BestPlayer ---> http://www.bestplayer.com.pl/.. Koniecznie! ładujesz film z napisami (nie same napisy), wchodzisz w menu "Napisy" i wybieramy "Eksport do formatu" i na liście klikamy SRT. Bardzo ważna rzecz - nie zmieniajcie kodowania w oryginalnym pliku .txt - jeśli zmienicie rodzaj kodowania (ANSI, UNICODE, UTF), to sami zobaczycie, że BestPlayer nie będzie Wam niektórych napisów czytać. Zróbcie to intuicyjnie. Metodą prób i błędów.

4. Wyeksportowany plik .srt z napisami wrzucamy do folderu z filmem na pendrive (usb). Pamiętajcie o tej samej nazwie!

5. Po wczytaniu filmu powinny się pokazać napisy. Jeśli nie, to na pilocie macie na samym dole opcję "SUBTITLES" - włączcie ją. Teraz UWAGA !!! Jest kilka mankamentów tych napisów: nie pokazują niektórych polskich znaków: m.in. "ą", "ś", "ź". Możecie pogrzebać jeszcze w menu telewizora - i tam wybrać region napisów na "Central Europe", ale to nic nie da.

6. Generalnie da się oglądać, ale napisy mają pewien mankament. Przy filmach Full HD pojawiają się dość wysoko na ekranie, więc czasem do przeszkadza, ale wcale nie trzeba scalać filmu z napisami :)

Jeśli nie działa ta opcja, to Wasz telewizor nie czyta napisów w formacie .srt ----> próbujcie dalej. Nie ma rzeczy niemożliwych.

Mam nadzieję, że pomogłem!
    Pozdro

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME