Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 2.0 1995-dziwny przypadek z klimatronikiem

07 Lip 2011 14:50 2807 2
  • Poziom 8  
    Dzień dobry.

Niedawno zakupiłam piękną Renault Lagunę 2.0 benz + gaz z 1995 roku. I tu jakby kończy się moja idylla. Laguna po przejechaniu 230 km z miejca zakupu do miejsca mojego zamieszkania zaczęła się sypać. Najpierw stacyjka padła, popaliło kable od radia, szyby się otworzyły ale już nie zamknęły ale to pikuś jakoś udało sie naprawić niskim nakładem finansowym. Lecz pozostał jeden a w sumie dwa uporczywe problemy - maianowiciw klimatronik!!!!!

Po włączeniu zapłonu załacza się wiatrak, działa około 30 sekund, potem zaczyna coś strzelać w miejscu ulokowania poduszki powietrznej pasażera, wiatrak się wyłącza i na panelu klimatronika pojawia się napis service. I w dodatku wiatrak od chłodnicy też działa jak chce temperatura chłodnicy jest na maxa -wiatrak się nie włącza, temperatura zaczyna spadać jest poniżej 90 wiatrak się załącza. Ogłupieć idzie.

I tak komfortowy samochód, którym miałam wozić dzieci stoi nieużyteczny!!!!!

Po prześledzeniu forum sprawdziliśmy możliwe przyczyny usterki i:

- panel klimatronika - działa
    - wiatrak - działa
    - kostka zailająca wiatrak działa
    - masa i plus niby w porządku
    - bezpieczniki też ok

i co dalej????

Proszę o pomoc, gdyż nie stać mnie na wywalenie klku stówek na elektryka, chciałabym zrobić to niewielkim nakładem sama ( w sensie mój mąż chciałby)
  • Poziom 39  
    Po włączeniu zapłonu climatronic testuje wszystkie podległe mu elementy. Jeśli wyskatuje napis SERVICE oznacza że coś z testu nie działa. Skoro "coś tyka pod airbagiem" sugerowałbym spradzenie silnika odpowiedzialnego za obieg wewnętrzny/zewnętrzny.
  • Poziom 12  
    Częstym przypadkiem było uszkodzenie elektroniki w wentylatorze wew.