Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

msconfig.exe błąd aplikacji 0x77c37730 Windows XP

07 Lip 2011 15:08 1434 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich,
    W niedawnym czasie w firmie, w której pracuję pojawił się błąd takiego typu "msconfig.exe błąd aplikacji 0x77c37730"
    Sprawdzając w firmie Microsoft po numerze błędu, nie odnalazłem żadnego rozwiązania bądź śladu co mogło go spowodować i jak można go poprawić.
    Zwracam się do was o pomoc czy tego typu błąd jest do naprawy czy po prostu wgrać XP od nowa.
    Załączyłem fotkę, która mam nadzieję rzuci odrobinę światła.:D

msconfig.exe błąd aplikacji 0x77c37730 Windows XP

• Poziom 43  
    Z listy podstawowych przyczyn powodujących pojawienie się tego typu, jak na zrzucie, komunikatu można - na początek wybrać:
    1. Błąd pamięci RAM;
    2. Błąd (uszkodzenie) pliku;
    3. Błąd (fizyczny lub logiczny) na dysku.
    Najprościej potwierdzić/wykluczyć ten z pkt 2 - używając polecenia expand i podmieniając plik na świeży z płyty instalacyjnej.
    To o czym mowa w pkt 1 i 3 trzeba zdiagnozować testując pamięć i dysk.
    Gdyby to o czym wyżej mowa nie rozwiązało problemu - wskazało "sprawcy", to będzie trzeba dalej kombinować.

PS.
    Ew. zmiana działu nastąpi po podaniu przez Autora wyników wskazanych procedur.
  • Poziom 12  
    Miałem kiedyś kilka problemów z msconfig.exe - nie pamiętam już dokładnie co to było, lecz poradziłem sobie dwa razy za pomocą chkdsk /r

Jeśli nie wiesz o co chodzi - należy włożyć płytę instalacyjną windowsa, po czym zresetować komputer i nacisnąć klawisz podczas uruchamiania komputera (spowodować uruchomienie z płyty CD/DVD), tam znaleźć opcję "konsoli odzyskiwania" (chyba tak to się nazywa w polskiej wersji) i wpisać w niej właśnie tą komendę "chkdsk /r"
  • Poziom 9  
    Drodzy Panowie
    msconfig.exe okazał się być wirusem na którego nie wpływa żaden Skaner Online ani program antywirusowy. W firmie, której pracuje posiadam 64 stacje robocze ten śmieć przedostawał się drogą Pendrive-ów.
    Posiadam subskrypcję na program ESET NOD, ten program nawet nie zareagował po włożeniu pendrive-a do stacji i nawet po natychmiastowym odpaleniu skanowania, zatrzymuje się, znaczy, że przeniósł się z plikami AUTOSTARTU pendrive-a.
    Ten Wirus zablokował mi 5 stacji, spędziłem cały dzień na ratowaniu danych.
    Co pomogło?
    Kiedy wam coś podobnego się zdarzy to proponuję Ściągnąć "Avira Rescue cd" KLIK. Jest to darmowy program do skanowania dysków a co najlepsze to działa w środowisku LINUX.
    Pozdrawiam