Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wymienić grzałkę w pralce WHIRLPOOL AWO/D 4513/P ?

Romanes 07 Lip 2011 21:32 11682 3
  • #1 07 Lip 2011 21:32
    Romanes
    Poziom 11  

Witam!
    Jak wymienić grzałkę w w/w pralce? (nr service : 859232446000) Od dołu, od przodu demontując przednią ściankę z drzwiami czy wyjąć cały bęben z pralki?
    Korzystając z wskazówek dot pralki 43135 zabrałem się za demontaż przednią ściankę z drzwiami, a tu niespodzianka : ścianka w górnej części jest PRZYNITOWANA do reszty obudowy (2 nity). Zdemontować je i zastąpić śrubami?

Historia:
    Po 4 latach eksploatacji, pod koniec prania (ok 18 minut do końca) zapaliła sie lampka 'serwis' oraz kod 'F12'. Zgodnie z instrukcją obsługi anulowałem stan, przekreciłem programator na 'płukanie i wirowanie', wykonało, następnie pranie w programie godzinnym z temp. 40C, następne pranie w programie 2godzinnym z temp. 60C i znowu pod koniec prania (ok 18 minut do końca) zapaliła sie lampka 'serwis' oraz kod 'F12'. Pralka ma beben w plastiku, spięty zapinkami, grzałka założona od przodu. Po zebraniu informacji internetowych, ściągnięciu instrukcji do pralki 4312 (do 4513 niedostępna bezpłatna :-( ) sprawdziłem induktorem grzałkę podpinając się do kostki wyjętej z modułu programatora i wykazało 5 kom do obudowy - czyli jest przebita do obudowy.

0 3
  • Pomocny post
    #2 07 Lip 2011 23:31
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przednia ścianka w tej pralce musi się zdemontować. Zdejmujesz opaskę przedniej części fartucha i zsuwasz go z rantu frontu. Zdejmujesz plastykową maskownicę na dole pralki, lokalizujesz tam trzy łby wkrętów na kluczyk 7mm , wykręcasz je , silnie zsuwasz w dół przednią ściankę z drzwiczkami i rozłączasz ją od pozostałej obudowy. Jeszcze musisz zdjąć kostkę instalacji z blokady drzwi i odkładasz ściankę na bok , teraz możesz zająć się grzałką. Powodzenia.

0
  • Pomocny post
    #3 08 Lip 2011 14:46
    ROBSON33
    Moderator AGD

Powinno pomóc;

Jak wymienić grzałkę w pralce WHIRLPOOL AWO/D 4513/P ? Jak wymienić grzałkę w pralce WHIRLPOOL AWO/D 4513/P ?

3
  • #4 08 Lip 2011 16:29
    Romanes
    Poziom 11  

Przystępując do rozbiórki pralki wzorowałem się na poście kolegi Okph
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1432860.html opisującym pralkę Whirlpool 43135, w której trzeba odkręcić 5 śrubek z ścianki przedniej. W mojej szukając śrubek w górnej części ścianki zlokalizowałem tylko dwa nity, widoczne od środka pralki (i zmęczony wieczorem spanikowałem....). Jak się okazuje są to nity zaczepów mocujących przednią ściankę, którą bezproblemowo już zdjąłem. Dziękuję za porady.

0