Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wymienić grzałkę w pralce WHIRLPOOL AWO/D 4513/P ?

Romanes 07 Jul 2011 21:32 15762 3
 • #1
  Romanes
  Level 11  
  Witam!
  Jak wymienić grzałkę w w/w pralce? (nr service : 859232446000) Od dołu, od przodu demontując przednią ściankę z drzwiami czy wyjąć cały bęben z pralki?
  Korzystając z wskazówek dot pralki 43135 zabrałem się za demontaż przednią ściankę z drzwiami, a tu niespodzianka : ścianka w górnej części jest PRZYNITOWANA do reszty obudowy (2 nity). Zdemontować je i zastąpić śrubami?

  Historia:
  Po 4 latach eksploatacji, pod koniec prania (ok 18 minut do końca) zapaliła sie lampka 'serwis' oraz kod 'F12'. Zgodnie z instrukcją obsługi anulowałem stan, przekreciłem programator na 'płukanie i wirowanie', wykonało, następnie pranie w programie godzinnym z temp. 40C, następne pranie w programie 2godzinnym z temp. 60C i znowu pod koniec prania (ok 18 minut do końca) zapaliła sie lampka 'serwis' oraz kod 'F12'. Pralka ma beben w plastiku, spięty zapinkami, grzałka założona od przodu. Po zebraniu informacji internetowych, ściągnięciu instrukcji do pralki 4312 (do 4513 niedostępna bezpłatna :-( ) sprawdziłem induktorem grzałkę podpinając się do kostki wyjętej z modułu programatora i wykazało 5 kom do obudowy - czyli jest przebita do obudowy.
 • Helpful post
  #2
  machefi
  Home appliances specialist
  Przednia ścianka w tej pralce musi się zdemontować. Zdejmujesz opaskę przedniej części fartucha i zsuwasz go z rantu frontu. Zdejmujesz plastykową maskownicę na dole pralki, lokalizujesz tam trzy łby wkrętów na kluczyk 7mm , wykręcasz je , silnie zsuwasz w dół przednią ściankę z drzwiczkami i rozłączasz ją od pozostałej obudowy. Jeszcze musisz zdjąć kostkę instalacji z blokady drzwi i odkładasz ściankę na bok , teraz możesz zająć się grzałką. Powodzenia.
 • Helpful post
  #3
  ROBSON33
  Admin of household appliances group
  Powinno pomóc;

  Jak wymienić grzałkę w pralce WHIRLPOOL AWO/D 4513/P ? Jak wymienić grzałkę w pralce WHIRLPOOL AWO/D 4513/P ?
 • #4
  Romanes
  Level 11  
  Przystępując do rozbiórki pralki wzorowałem się na poście kolegi Okph
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1432860.html opisującym pralkę Whirlpool 43135, w której trzeba odkręcić 5 śrubek z ścianki przedniej. W mojej szukając śrubek w górnej części ścianki zlokalizowałem tylko dwa nity, widoczne od środka pralki (i zmęczony wieczorem spanikowałem....). Jak się okazuje są to nity zaczepów mocujących przednią ściankę, którą bezproblemowo już zdjąłem. Dziękuję za porady.