Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

moduł komfortu świateł w aucie

07 Lip 2011 22:31 1818 6
 • Poziom 13  
  Czy da radę zrobić taki moduł bez Atmela.
  chciałbym żeby to działało następująco:
  przekręcam kluczyk i jeśli nie są włączone światła to po kilku czy kilkunastu sekundach układ zaczyna mrugać (najlepiej wolną kontrolką w liczniku którą łatwo sterować przez podanie masy)
  Jeśli to mnie nie zaalarmuje to po kolejnych kilku sekundach układ dodatkowo zaczyna bimbać jakimś brzęczykiem (najlepiej gdyby znowu to był sygnał przerywany wtedy mógłbym spokojnie go podłączyć pod buzer już zamontowany w aucie.)

  Pozdrawiam
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 33  
  Czołem Kolego z sąsiedztwa:) Oczywiście, że się da, sterowanie czasowe na przykład NE555, tylko po co to? Nie lepiej automatyczny włącznik po uruchomieniu auta?
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 13  
  Sterownik może mieć każdy:) A mój pomysł choć dużo bardziej skomplikowany wydaje mi się lepszym rozwiązaniem, wolę jednak mieć kontrole nad tym co się włącza w aucie.
  A jakiś może choć krótki opis co mniej więcej do tego było by potrzebne.
  Pozdrawiam
 • Poziom 33  
  2 układy NE555, załączanie czasowe, choć zaraz za to zapewne zostanę zlinczowany na rzecz uC :) Najpierw po danym okresie czasu załącza się pierwszy wysyłając impulsy świetlne, gdy nie pojawi się napięcie wyłączające go startuje drugi (odcinany tym samym napięciem) który informuje również dźwiękowo... Ja bym zastosował jednak przekaźnik podpięty cewką pod alternator, który sam by włączył światła, i puszczony przewód pod którąś niewykorzystaną kontrolkę...
 • Poziom 13  
  ha tyle to i ja wiem, ale może choć jakiś zarys schematu jak to powinno wyglądać wystarczy tylko jeden poziom bo przecież drugi będzie taki sam tylko czas po którym ma się załączyć musi być dłuższy.
  Pozdrawiam
 • Poziom 27  
  Zainteresuj się selektorem 1 z N - przykładowo CD 4017.
  Wtedy robisz sobie generator który wysterowuje taką przesuwającą się linijkę. I podpinasz pod kolejne wyjścia co chcesz. Możesz wtedy zrobić dużo bajerów. Np, najpierw świeci 1 LED potem 2 i trzeci. Następnie gasną i sią włacza buzzer cichy, potem buzzer głośny.
  Masz tam 10 wyjść więc możliwości jest mnóstwo.

  zobacz na to :
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic816391.html  Pozdrawiam
 • Poziom 43  
  Automatyczny włącznik świateł kosztuje 35zł. Chcesz mieć kontrolę to podłącz go przez wyłącznik lub podaj mu masę przez postojowe dzięki temu po włączeniu postojówek zgasną prądożerne światła mijania.
  Automatyczny włącznik świateł