Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Bosch PIE875-błąd e0 po załączeniu pól na lewym module foto

07 Lip 2011 22:39 6702 3
 • Poziom 26  
  Witam
  Mam płytę Bosch PIE875, w której nie działają dwa lewe pola. Objaw jest następujący: po załączeniu pola sensorem dotykowym załącza się przekaźnik, na mostku głównym pojawia się prawidłowo 320V DC, na wyświetlaczu danego pola miga błąd e0 po czym przekaźnik się otwiera a błąd miga jeszcze chwilę. Przekaźnik jest załączony około sekundy.
  Wymieniłem wylany elektrolit na prawym module. Sprawdziłem napięcia z zasilacza - prawidłowe 5V i 24V. Podobnie jak i napięcia po stronie bez izolacja galwanicznej służące do przeładowywania bramek IGBT - poprawne 17V i -20V. Ponieważ zasilanie do modułu sterującego jest brane z modułu prawego, odłączyłem przewód sygnałowy pomiędzy modułem sterującym i lewym modułem mocy aby sprawdzić czy jest komunikacja. Pomiary tej płyty są bardzo utrudnione z racji tego, że trudno jś tak ułożyć aby była pod napięciem i wykonywać pomiary od spodu. Oczywiście moduły IGBT SGH80N60UFDTU na zwarcie zostały sprawdzone, płyta nie wybija bezpieczników.

  Zachowanie płyty sugerowało na uszkodzenie w obwodzie kontroli napięcia w szynie DC 320V, zaraz po załączeniu błąd i wyłączenie. Cała płyta jest wykonana z pełną izolacja galwaniczną. Fotografia przedstawia transoptor układu kontroli tego napięcia. Wykonałem pomiary porównawcze pomiędzy sprawną płytą, a niesprawną w obwodzie kontroli napięcia stałego 320V Skontrolowałem oscyloskopem impulsy po stronie procesora z transoptora UBUS i zarówno na sprawnym jak i na niesprawnym module są one identyczne, podobnie jak impulsy z transoptora przejścia sieci przez zero. Również oscyloskop był podłączony pod wejścia transoptora sterującego modułem IGBT, a także pod przekładnik prądowy.

  Sprawdziłem wszystkie elementy w okolicy procesorów - bez rezultatu, zmierzyłem pojemność wszystkich kondensatorów.
  Płyta indukcyjna Bosch PIE875-błąd e0 po załączeniu pól na lewym module foto
  Oba moduły wyglądają na identyczne - zastanawiam się nad odpaleniem płyty po zamianie modułów aby się upewnić co do sprawności modułu sterowania oraz pół grzewczych. Mimo dołożenia wszelkich starań nie udało mi się zlokalizować usterki. Dodaję fotki aby było widać o jakiej indukcji piszę. Gdyby ktoś się spotkał z podobnym problemem, wiedział co oznacza ten błąd, ewentualnie miał jakieś sugestie byłbym bardzo wdzięczny.
  Pozdrawiam
  Paweł
  Płyta indukcyjna Bosch PIE875-błąd e0 po załączeniu pól na lewym module foto Płyta indukcyjna Bosch PIE875-błąd e0 po załączeniu pól na lewym module foto Płyta indukcyjna Bosch PIE875-błąd e0 po załączeniu pól na lewym module foto
 • Poziom 5  
  Mam podobny problem tak jak opisujesz na początku wyskakuje błąd er 22 po czym później jest komunikat f0 i nie wiem co dalej pomierzylem napięcia i nic konkretnego proszę o pomoc jak kolega pozdrawiam
 • Specjalista AGD
  A ja miałem e0 na jednej stronie założyłem nowy moduł i nadal e0 na tej stronie ale od początku działała druga strona.
  Co Wy na to?

 • Poziom 39  
  er22 to nic innego jak błąd czujników przycisków:

  ■ Połączenie między dwoma przyciskami czujników
   Wymontować elektronikę i sprawdzić wszystkie przyciski czujników (kontrola wzrokowa).
  Elektronikę ponownie prawidłowo zamontować
  ■ Uszkodzony przycisk czujnika
   Gdy błąd nadal występuje, wymienić elektronikę

  e0 - to oficjalnie: ELIN – błąd przekaźnika. Z praktycznego punktu widzenia - może być uszkodzony moduł obsługi.

  F0 - to:
  1. Błąd transmisji indukcji
  2. Błąd transmisji selektora obrotowego Graycode
  3. Błąd transmisji modułu czujnika gotowania / pieczenia / smażenia
  4. Błąd transmisji Insel-Master / -Slave

  ■ Błąd w okablowaniu (przerwa, zwarcie, oporność stykowa, błędne podłączenie wtyku)
   Sprawdzić wszystkie przewody i połączenia wtykowe między podzespołami elektronicznymi
  ■ Uszkodzony podzespół
   Wymienić wadliwe podzespoły