Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka HP CM1312 poziome paski i hałas

dondahaka 07 Jul 2011 23:35 4186 6
    dondahaka
    Level 15  
    Witam.

Posiadam laserowy kombajn HP CM1312, który od niedawna wykonuje dwie dziwne rzeczy,które nie wiem czy są ze sobą powiązane, a mianowicie:

Zauważyłem, że gdy drukarka jest ostygnięta / świeżo włączona po nocy to pierwsze dwa lub trzy wydruki wykonuje z grubymi poziomymi zamalowanymi pasami (jeśli drukuje się tylko w czerni to czarne, jeśli w kolorze to różne kolory na przemian) na powierzchni prawie całej kartki. W kolejnego wydruku zaraz po pierwszym tych pasów jest znacznie mniej (1-5), a kolejne kartki są ok puki drukarka nie ostygnie.

Druga sprawa to dziwny odgłos drukarki, gdy się oczyszcza lub drukuje. Pojawia się on jakby losowo. Jest ciągły i niski tak jakby coś drukarkę obciążało i nie dobiega to z mechanizmu napędzającego tonery i rolki przy prowadnicach papieru. Myślę, że nie ma on związku z drukowanymi pasami, gdyż gdy przy pierwszych drukowaniach nie zawsze występuje, a pasy tak.

Czy ktoś ma pomysł co może być powodem drukowanych pasów?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Wrather
    Level 12  
    Co do pasków to będzie to raczej wina tonera. W pracy mam właśnie ten model i jak słabe zamienniki włożyłem to podobne objawy drukowania były - w samym czarnym ok, a jak kolory to pionowy pas żółty był i znikający pas niebieskiego. Włóż innej firmy toner, a ten do reklamacji.
    Działanie tego urządzenia (głośna praca) to tragedia - przy drukowaniu jakieś stukania, często się konserwuje i głośno wtedy chodzi. Ten typ tak chyba ma ;)
    machyl
    Level 22  
    powierdzam, wina złej jakości tonerów, też się z tym spotkałem
    nofear69
    Level 9  
    dondahaka wrote:
    Witam.

Posiadam laserowy kombajn HP CM1312, który od niedawna wykonuje dwie dziwne rzeczy,które nie wiem czy są ze sobą powiązane, a mianowicie:

Zauważyłem, że gdy drukarka jest ostygnięta / świeżo włączona po nocy to pierwsze dwa lub trzy wydruki wykonuje z grubymi poziomymi zamalowanymi pasami (jeśli drukuje się tylko w czerni to czarne, jeśli w kolorze to różne kolory na przemian) na powierzchni prawie całej kartki. W kolejnego wydruku zaraz po pierwszym tych pasów jest znacznie mniej (1-5), a kolejne kartki są ok puki drukarka nie ostygnie.

Druga sprawa to dziwny odgłos drukarki, gdy się oczyszcza lub drukuje. Pojawia się on jakby losowo. Jest ciągły i niski tak jakby coś drukarkę obciążało i nie dobiega to z mechanizmu napędzającego tonery i rolki przy prowadnicach papieru. Myślę, że nie ma on związku z drukowanymi pasami, gdyż gdy przy pierwszych drukowaniach nie zawsze występuje, a pasy tak.

Czy ktoś ma pomysł co może być powodem drukowanych pasów?

w moim przypadku toner został wymieniony na orginał HP i dalej robi te pasy jesli jest zimna , co moze byc jeszcze przyczyna???
    MasterPrint07
    Level 11  
    Witam!
    Widzę że temat nie zamknięty, więc mam pytanie czy udało się rozwiązać problem z czarnymi poprzecznymi pasami?
    Bo co do hałasu to raczej puste zatarte tonery kolorowe tak się zachowują, rozwiązaniem może być wyczyszczenie w tonerach/kartridżach pojemników na zużyty toner.
    Co do pasów poprzecznych to proszę o pomoc!!!
    MasterPrint07
    Level 11  
    Witam!
    Ciekawy filmik. Ja rozwiązałem problem poprzez wymianę pustych tonerów cyan i magenta (założyłem inne puste) i co ciekawe czarny który robił poprzeczne pasy zaczął pięknie, czysto drukować.