Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP CM1312 poziome paski i hałas

dondahaka 07 Lip 2011 23:35 3997 6
  • #1 07 Lip 2011 23:35
    dondahaka
    Poziom 15  

Witam.

Posiadam laserowy kombajn HP CM1312, który od niedawna wykonuje dwie dziwne rzeczy,które nie wiem czy są ze sobą powiązane, a mianowicie:

Zauważyłem, że gdy drukarka jest ostygnięta / świeżo włączona po nocy to pierwsze dwa lub trzy wydruki wykonuje z grubymi poziomymi zamalowanymi pasami (jeśli drukuje się tylko w czerni to czarne, jeśli w kolorze to różne kolory na przemian) na powierzchni prawie całej kartki. W kolejnego wydruku zaraz po pierwszym tych pasów jest znacznie mniej (1-5), a kolejne kartki są ok puki drukarka nie ostygnie.

Druga sprawa to dziwny odgłos drukarki, gdy się oczyszcza lub drukuje. Pojawia się on jakby losowo. Jest ciągły i niski tak jakby coś drukarkę obciążało i nie dobiega to z mechanizmu napędzającego tonery i rolki przy prowadnicach papieru. Myślę, że nie ma on związku z drukowanymi pasami, gdyż gdy przy pierwszych drukowaniach nie zawsze występuje, a pasy tak.

Czy ktoś ma pomysł co może być powodem drukowanych pasów?

0 6
  • #2 08 Lip 2011 08:50
    Wrather
    Poziom 11  

Co do pasków to będzie to raczej wina tonera. W pracy mam właśnie ten model i jak słabe zamienniki włożyłem to podobne objawy drukowania były - w samym czarnym ok, a jak kolory to pionowy pas żółty był i znikający pas niebieskiego. Włóż innej firmy toner, a ten do reklamacji.
    Działanie tego urządzenia (głośna praca) to tragedia - przy drukowaniu jakieś stukania, często się konserwuje i głośno wtedy chodzi. Ten typ tak chyba ma ;)

0
  • #3 08 Lip 2011 14:02
    machyl
    Poziom 22  

powierdzam, wina złej jakości tonerów, też się z tym spotkałem

0
  • #4 18 Wrz 2011 18:26
    nofear69
    Poziom 9  

dondahaka napisał:
    Witam.

Posiadam laserowy kombajn HP CM1312, który od niedawna wykonuje dwie dziwne rzeczy,które nie wiem czy są ze sobą powiązane, a mianowicie:

Zauważyłem, że gdy drukarka jest ostygnięta / świeżo włączona po nocy to pierwsze dwa lub trzy wydruki wykonuje z grubymi poziomymi zamalowanymi pasami (jeśli drukuje się tylko w czerni to czarne, jeśli w kolorze to różne kolory na przemian) na powierzchni prawie całej kartki. W kolejnego wydruku zaraz po pierwszym tych pasów jest znacznie mniej (1-5), a kolejne kartki są ok puki drukarka nie ostygnie.

Druga sprawa to dziwny odgłos drukarki, gdy się oczyszcza lub drukuje. Pojawia się on jakby losowo. Jest ciągły i niski tak jakby coś drukarkę obciążało i nie dobiega to z mechanizmu napędzającego tonery i rolki przy prowadnicach papieru. Myślę, że nie ma on związku z drukowanymi pasami, gdyż gdy przy pierwszych drukowaniach nie zawsze występuje, a pasy tak.

Czy ktoś ma pomysł co może być powodem drukowanych pasów?

w moim przypadku toner został wymieniony na orginał HP i dalej robi te pasy jesli jest zimna , co moze byc jeszcze przyczyna???

0
  • #5 26 Mar 2012 19:53
    MasterPrint07
    Poziom 11  

Witam!
    Widzę że temat nie zamknięty, więc mam pytanie czy udało się rozwiązać problem z czarnymi poprzecznymi pasami?
    Bo co do hałasu to raczej puste zatarte tonery kolorowe tak się zachowują, rozwiązaniem może być wyczyszczenie w tonerach/kartridżach pojemników na zużyty toner.
    Co do pasów poprzecznych to proszę o pomoc!!!

-1
  • #7 02 Kwi 2012 21:52
    MasterPrint07
    Poziom 11  

Witam!
    Ciekawy filmik. Ja rozwiązałem problem poprzez wymianę pustych tonerów cyan i magenta (założyłem inne puste) i co ciekawe czarny który robił poprzeczne pasy zaczął pięknie, czysto drukować.

0