Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vectra b -elektryczne szyby-wariacja!

tomhu 08 Lip 2011 02:11 2048 6
  • #1 08 Lip 2011 02:11
    tomhu
    Poziom 2  

Witam.Posiadam vectre b 99 rok po lifcie.ostatnio wariują mi elektryczne szyby-teraz najlepsze. Po otwarciu szyb i wciśnięciu hamulca-zamykają się, to samo podczas włączenia kierunkowskazów.Podobnie sprawa się ma podczas włączanie świateł.Gdy otwieram jedną szybę druga potrafi się zamknąć i odwrotnie. Boczki w drzwiach rozebrałem i sprawdziłem instalacje-wygląda dobrze.
    Proszę o jakąkolwiek poradę w tej sprawie

0 6
  • #2 08 Lip 2011 02:57
    Ture11
    Poziom 35  

Coś by tu z masą się działo chyba, gdzieś jej brakuje...Poszukaj, podokręcaj masy,sprawdź miernikiem różnicę potencjału.

0
  • #3 09 Lip 2011 01:59
    tomhu
    Poziom 2  

masy posprawdzałem-przynajmniej te które znalazłem. Problem może tkwić pod wykładziną pod którymi przebiega wiązka kabli od szyb-WILGOĆ. Niestety na usunięcie dywaników potrzebuje więcej czasu. Po włożeniu ręki pod wykładzinę poczułem mokrą gąbkę. Przyczyna dostawania się wody pod dywaniki została usunięta teraz pozostaje wysuszenie...
    Dziękuje za wszelkie porady, czekam na nowe sugestie

0
  • #4 10 Lip 2011 23:00
    tomhu
    Poziom 2  

Ciąg dalszy walki z problemem.
    Dywaniki usunąłem przez weekend. Przewody zostały posprawdzane.Według mnie wszystko ok.
    Odłączyłem kostki od sterownika centralnego zamka i okazało się że szyby działają.
    Po podłączeniu jednej z kostek zaczął działać centralny i szyby działały prawidłowo łącznie z pamięcią szyb.
    Jednak po podłączeniu drugiej z kostek które wchodzą do sterownika problem szyb powrócił.
    Reasumując problem występuje podczas podpięcia jednej z kostek- odpowiedzialna za "mruganie" kierunkowskazów "dead lock" oraz automatyczne domykanie szyb.
    Według mnie problem występuje w samym sterowniku (mógł się pojawić podczas dostania się wody do wnętrza) lub w samej instalacji.
    Jeżeli ktoś miał podobny problem proszę o porady

0
  • #5 11 Lip 2011 01:32
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Rozebrać sterownik i patrzeć z lupą i miernikiem.

0
  • #6 11 Lip 2011 13:49
    mail4skwarka
    Poziom 19  

Czy twoja Vectra to kombi, lub hatchback?
    Jak tak to szukaj uszkodzenia w wiązce tylnej klapy , przewody się przecierają , pęka izolacja i zwarcie gotowe.

A jak masz sedana to też przewody pękają i robią zwarcie. Przewody są umieszczone na lewej szynie od klapy.

0
  • #7 04 Mar 2012 22:40
    tomhu
    Poziom 2  

Problem tkwił w sterowniku.Dziękuję za wszelkie porady.

0