Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy portfel na Bitcoiny trafia na Android Market

exti 08 Lip 2011 10:47 1582 0
 • Cyfrowy portfel na Bitcoiny trafia na Android MarketPojawiła się nowa forma cyfrowego portfela na telefony z Androidem i nie jest to Google Wallet.

  Wprowadzona do Android Market w środę aplikacja Bitcoin zdolna jest zmienić smartfona w portfel na Bitcoiny - alternatywną, zdecentralizowaną walutę krążącą po Internecie od kilku lat. Aplikacja pozwala na przechowywanie i przekazywanie Bitcoinów z jednego urządzenia na drugie. Jeśli chcesz dokonać transferu na inne konto, na ekranie smartfona pojawia się kod QR. Inny użytkownik skanuje ów kod swoim telefonem, a wtedy cyfrowa waluta trafia na jego konto. Jeśli stracisz swój telefon, nie ma wielkiego problemu, gdyż wykonywane są kopie zapasowe Bitcoinów na twoim koncie Google.

  Internetowa waluta po raz pierwszy pojawiła się w 2009 roku, zaprojektowana przez Japończyka pod pseudonimem Satoshi Nakamoto, jednak głośno zrobiło się o niej w ostatnich miesiącach od kiedy serwis Gawker opublikował artykuł na temat wykorzystania Bitcoinów do zakupu nielegalnych narkotyków ze strony "Silk Road".

  Wspomniana aplikacja jest dostępna w Android Market za darmo na urządzenia z zainstalowanym systemem w wersji 2.2 lub wyższej. Jest ona wciąż w fazie rozwojowej, dlatego nie można wykluczyć utraty części z posiadanych Bitcoinów. Najlepiej testować ją z małymi kwotami.

  Źródło:
  http://www.wired.com/gadgetlab/2011/07/bitcoin-android-app/