Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

klima czy nawiew zimnego powietrza

08 Lip 2011 15:02 3438 1
 • Poziom 10  
  witam kolegów mam otóż do was takie oto pytanie ponieważ mieszkam w domku jednorodzinnym na 1 pietrze i w okresie letnim często zdarza się iż jest b.gorąco w sypialni zastanawiałem się nad zakupem klimatyzacji i oczywiście nie wiem czym się kierować przy zakupie na pewno powierzchnia więc pokój mam 15m2 ale jak już bym kupował to zapewne tez na cała powierzchnie czyli około 40m2.
  Wpadł mi również ciekawy pomysł otóż posiadam piwnice w której jest bardzo chłodno i czy nie można było zastosować jakiegoś nawiewu z piwnicy do sypialni zamiast kupować klimatyzacje? co wy o tym sądzicie koledzy??


  3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  mod.serwisant73
 • Poziom 11  
  Zdecydowanie klima. Mówi się że pobiera dużo prądu - to prawda ale tylko po części. Na przykład dwa średniej wielkości pokoje wychładza ok. godziny i wtedy też pobiera najwięcej prądu. Potem to już tylko dochładzanie- czyli włącza się tylko okresowo. Wszystko zależy od ustawień temperatury, kubatury pomieszczenia i cyrkulacji powietrza wewnątrz. Trzeba tylko pamiętać żeby nie przesadzić z różnicą temperatur i o tym że klimatyzacja strasznie wysusza powietrze.

  Nawiew powietrza z piwnicy nie jest dobrym rozwiązaniem - sprawdzone w praktyce.
  Nie spisuje się to dobrze, poza tym mamy problem z kurzem, wilgocią, czasem nieciekawym zapachem.

  Jeśli chodzi o klime to oczywiście trzeba ją dobrać optymalnie do pomieszczenia które ma schładzać. Pod uwagę bierzemy :
  - wielkość pomieszczenia, które chcemy klimatyzować,
  - grubość jego ścian oraz rodzaj i grubość ich izolacji,
  -liczbę okien i drzwi,
  - nasłonecznienie wnętrza,
  - na którym piętrze znajduje się pomieszczenie,
  - ile osób zazwyczaj przebywa w pomieszczeniu,
  - oraz dodatkowe źródła ciepła, jak komputery, lodówki itp.