Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B5 1.9TDI 1999r. błąd 1329 i czasem nie odpala

08 Lip 2011 17:50 4338 2
  • Poziom 13  
    Witam.
    Mam passata b5 1.9TDI 1999r i mam z nim następujący problem: odpala na początku bez problemu ale jak postoi na słońcu pół dnia to już w ogóle nie chce zapalić. Błędów w silniku nie ma. Może być przyczyną przekaźnik silnika.? A co do błędu to jak zamykam auto to się wszystkie zamykają a prawe tylne się otwierają z powrotem. Czyżby moduł komfortu.?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 39  
    zajrzyj pod dywanik od kierowcy i wymien/przelutuj przekaźnik 109.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 35  
    Teb błąd nie ma nic wspólnego z Twoim problemem z rozruchem Twojego silnika. O ile przyczyna wymienionego błędu może tkwić w braku komunikacji z modułem komfortu z przyczyn np. wilgoci o tyle problem z uruchomieniem silnika może wynikać z rozgrzaniem przekaźnika 219, który siedzi w plastikowej obudowie sterownika silnika a nie przekaźnika o nr 109 bo to już nie ten rocznik i nie ten nr przekaźnika ale przyczyna błędu praktycznie ta sama. Wykonaj skan wszystkich sterowników w poszukiwaniu konkretnego kodu błędu a mianowicie brakiem również komunikacji ze sterownikiem silnika odczytanym np. ze serownika ABS. Przyczyny otwierania się zamka tylnych drzwi można się również dopatrywać w zamku master a nie tylko w module komfortu albo ylko i wyłącznie w zamku tych drzwi gdzie problem występuje bo ta elektryka ma takie niestety fiksacje i to nie tylko w Pasku B5 ale i wszystkich autach grupy VAG gdzie sterowanie zamkami jest identyczne czyli elektryczne a nie pneumatyczne. Przykładowo - central conveniens będzie działał z zamka drzwi kierowcy na pozostałe zamki ale już z zamka drzwi pasażera nie musi albo tylko będzie zamykał lub tylko otwierał - tam każdy moduł zamka należy sprawdzić osobno.