Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja nie chłodzi na wolnych obrotach Mercedes W210

08 Lip 2011 17:50 4329 2
  • Poziom 13  
    Mam problem z klimatyzacją, otóż klima nie chłodzi na wolnych obrotach... Na trasie jest ok ale chyba też bez rewelacji po mieście w korku nic gorąc, gdy się przegoni silnik na wyższe obroty coś poleci i znowu ciepłe. Dodam że gdy odpalę auto i włączę klimatyzację wentylatory od klimatyzacji ruszają i chodzą non-stop. Pojechałem do "warsztatu" powiedzieli że trzeba uzupełnić czynnik, spuścili było 200g powiedzieli że do mojego auta 3.0TD wchodzi 1000g więc dobili uzupełnili olej zrobili próżnie i nadal to samo, powiedzieli że nie wiedzą co jest przyczyną zaczęli kręcić więc odpuściłem sobie ich usługi. Bardzo proszę o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 40  
    Za mało gazu w układzie, być może masz gdzieś wyciek.
  • Poziom 13  
    Odpaliłem dziś zimne auto włączyłem klimę i z zegarkiem w ręku chłodziła 4 minuty i włączył się wentylator i koniec.
    Pojechałem do kolejnego magika i tak:

Podłączył dwa zegary jeden niskiego ciśnienia drugi wysokiego, odpaliłem auto włączyłem klimę wys. ciś. była z 17bar przez chwile aż się włączył wentylator i w tej samej chwili ciśnienie leci do końca skali do 30barów i facet mówi aby szybko wyłączyć klimę. Mówił też że po zgaszeniu niskie i wysokie ciśnienie powinno się ze sobą zrównać a tak nie jest.

Pytam go to co robimy ? a on że chyba trzeba wymienić osuszacz i znowu nabić klimę ale gwarancji nie daje, bo mówi że tam jest jakiś filtr i może być zapchany.

Co robić ? chce za robotę 250zł + cena osuszacza. Boję się trochę że wydam kasę a będzie tak samo.