Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router i modem na jednym łączu neostrady

08 Lip 2011 18:36 1155 3
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam pytanie czy jest taka możliwość żeby łącze neostrady (1mb) rozdzielić na 2 strumienie: jeden do modemu (ZTE ZXDSL 852), a drugi do routera. Czy jeśli podłącze oba te urządzenia po prostu rozdzielając kabel to oba będą działać poprawnie? Jak będzie się rozdzielał transfer? I na koniec jaki router polecacie do 120zł taki żeby był pod neo i miał dość dobry zasięg (na piętro)?
    Z góry dziękuje za pomoc.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Lukass008 napisał:
    Mam pytanie czy jest taka możliwość żeby łącze neostrady (1mb) rozdzielić na 2 strumienie: jeden do modemu (ZTE ZXDSL 852), a drugi do routera.

Nie.
  • Poziom 9  
    A mógłby mi ktoś wytłumaczyć tak mniej więcej dlaczego? 1 łącze=1 odbiornik? A nie da się podłączyć routera bezpośrednio z łącza a modemu przewodem z routera? Jak sie nie da to jest jakiś sposób żeby na moim łączu był router i modem? Bo modem muszę mieć przy jednym kompie a chce sobie podłączyć jeszcze router. Sory że tyle pytań zadaje ale jestem zielony w tych sprawach
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie da się - na jednej linii może pracować tylko jedno urządzenie szerokopasmowe.
    Wyjaśnij nam proszę, po co chcesz łączyć modem z routerem? Nie możesz komputera podłączyć najzwyklejszym kablem sieciowym (ethernet)?