Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vauxhall Zafira 2002r 2.2TDI Żółta kontrolka "service" zapala się i ga

arnoldziq 08 Lip 2011 19:38 3526 2
  • #1 08 Lip 2011 19:38
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Witam wszystkich serdecznie.
    Posiadam samochód, taki jak w tytule : Vauxhall Zafira 2002r 2.2 TDI.
    Od pewnego czasu doskwiera mi pewna usterka.
    Raz na jakiś czas, zapala się żółta kontrolka "service". Najczęściej dzieje się to w momencie, gdy spadają obroty silnika. Ale nie dzieje się to za każdym razem.
    Gdy kontrolka się zapala, silnik traci moc. Wystarczy jednak doprowadzić silnik do ok. 2500-3000 obrotów, do punktu w którym włącza się turbina, kontrolka wtedy gaśnie i wszystko wraca na jakiś czas do normy.
    Byłem w kilku warsztatach, ale, że mieszkam w UK, to znalezienie jakiegoś "mądrego" mechanika graniczy z cudem.
    Ostatnią deską ratunku jest serwis Vouxhall-a, ale podejrzewam, że taniej będzie mi zakupić drugi samochód, niż cokolwiek serwisować u nich :(
    Jedyne co udało mi się dowiedzieć na temat tego błędu, to odczyt z urządzenia diagnostycznego. Oczywiście mechanik, poza skasowaniem błędu, nie był w stanie ustalić co się tak naprawdę dzieje, a zaraz po wyjeździe z warsztatu, kontrolka zapaliła się ponownie. Jedyne co dobrego wynikło z tej wizyty, to udało mi się zrobić zdjęcie z wskazań tego urządzenia.
    Vauxhall Zafira 2002r 2.2TDI Żółta kontrolka "service" zapala się i ga
    Może któryś z szanownych kolegów wie, co mogą oznaczać te błędy, albo spotkał się w przeszłości z takim uszkodzeniem.
    Będę wdzięczny za każdą pomoc.

0 2
  • #2 08 Lip 2011 19:58
    fructon
    Poziom 33  

p1635 to bład z układu swiec żarowych trzeba je sprawdzic
    p0400 to bład w układzie egr do sprawdzenia układ podcisnien w silniku oraz sam zawór egr
    poszukaj w necie na ten temat znajdziesz bardzo wiele wiadomosci

0
  • #3 08 Lip 2011 22:05
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów