Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane I - pytanie o zmianę karoserii (prawo)

scaper 08 Lip 2011 19:56 3017 3
  • #1 08 Lip 2011 19:56
    scaper
    Poziom 8  

Witam,
    mam całą kompletną karoserię w bardzo dobrym stanie do renault (kupiony samochód "bity" z anglii, na przekładkę silnika). Karoseria sobie stoi, szkoda mi ją złomować bo jest w lepszym stanie niż w samochodzie którym jeżdżę. Czy mogę zmienić karoserię na tamtą, w owiele lepszym stanie? Początkowo zamierzałem zmienić tylko dach, ale obecnie lepszym rozwiązaniem byłaby kompletna wymiana - po 11 latach na polskich drogach i po zimach karoseria gnije :(
    Jak napisałem do tamtej karoserii nie ma dokumentów bo samochód został zezłomowany w anglii, a uszkodzony był tylko błotnik i reflektor poza tym reszta ok.

Czy mogę to zrobić legalnie?

0 3
  • #2 09 Lip 2011 18:35
    PCcepuk
    Poziom 19  

nie niemozesz....

jezeli nr VIN został skasowany nie ma mozliwosci jego powrotu !!!
    jezeli bys kupił angola i przełozył to mozesz go zarejestrowac -ale nie zezłomowanego...

mozesz klepnac numery :) albo "wkleic" cały element z numerem -ale to ryzykowne i nie warte swieczki, za stary samochod a konsekwencje ogromne...

0
  • #3 09 Lip 2011 22:14
    tzok
    Moderator Samochody

Samochód to karoseria - możesz przekładać to co nie zawiera numerów VIN, czyli oryginalny musi zostać fragment podłogi i chyba podszybia (nie wiem gdzie masz wybity nr VIN) i musi to być traktowane jako wymiana elementów blacharskich, a nie całego nadwozia.

Nie bardzo wiem o jakich konsekwencjach pisze PCcepuk, przecież wolno Ci wymienić podłogę, błotniki czy nawet dach - oczywiście Twoja sprawa czy chcesz jeździć takim "szczepanem" który przy byle kolizji może się poskładać jak domino.

0
  • #4 12 Lip 2011 17:05
    PCcepuk
    Poziom 19  

mozesz wymienic elementy blacharskie -ale NIE płytę podłogowa !!!, mozesz wspawac podłoge i takie tam....

w samochodach terenowych "samochodem" jest rama, w osobówkach płyta podłogowa, itp, itd...
    po wymianie elementu na ktorym znajduje sie nr VIN musisz udac sie do stacji diagnostycznej celem nadania NOWEGO ! (oczywiscie na gebe ci go nie nabija, trzeba udokumentowac dlaczego został wymieniony -uszkodzenie, zgnicie, itp...)

NIE WOLNO na nowy element nabijac starego nr VIN ani tez przespawywac starego -za to grozi kryminał....
    Jaka kolwiek ingerencja w okolicach nr VIN lub wymiana całego elementu na ktorym znajduje sie owy numer - moze zostac potraktowana jako legealizacja pojazdu kradzionego... !!!

Chyba wystarczajaco wytłumaczyłem jakie to niesie konsekwencje...

Dodano po 4 [minuty]:

czyli mozesz wymienic np. sciane grodziowa z nr VIN ze swojego starego samochodu do tego co masz w lepszym stanie -ale..... sam musisz zadecydowac czy warto?
    bo trudno blacharzowi nie zauważyć ze samochód jest cały, nie spawany tylko ma wymieniony element z numerem :)

0