Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam instrukcji do elektrycznej maszyny do pisania

Gizmoń 08 Lip 2011 20:35 2424 3
 • #1 08 Lip 2011 20:35
  Gizmoń
  Poziom 28  

  W zeszłym roku ocaliłem ją ze zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Szybko okazało się, że jest w pełni sprawna, ma jeszcze duży zapas taśmy, i bardzo ładnie pisze. Ma również pamięć na kilka stron tekstu i ogromną ilość funkcji specjalnych, których bez instrukcji obsługi nie umiem nawet włączyć. Szukam więc tej instrukcji, by móc z nich wszystkich skorzystać, lub przynajmniej dowiedzieć się o możliwościach tej maszyny.

  Maszyna może pisać nawet na papierze formatu A3. Waży około 20kg, lub więcej. Z przodu widnieje logo firmy Triumph oraz oznaczenie TA. Z tyłu, na tabliczce, jest napis "Typ: ED". Niestety brakuje jednej pokrywy, być może to właśnie na niej były jakieś dokładniejsze dane, np. nazwa. Zamieszczam zdjęcia, w nadziei, że ktoś może rozpozna tą maszynę. Szukałem jej na różne sposoby, ba, nawet oglądałem w internecie setki obrazków przedstawiających maszyny elektryczne Triumph - żadna nie była tak skomplikowana i nie miała tylu klawiszy co ta. Może to jakaś limitowana seria do zadań specjalnych?


  Szukam instrukcji do elektrycznej maszyny do pisania Szukam instrukcji do elektrycznej maszyny do pisania Szukam instrukcji do elektrycznej maszyny do pisania Szukam instrukcji do elektrycznej maszyny do pisania Szukam instrukcji do elektrycznej maszyny do pisania Szukam instrukcji do elektrycznej maszyny do pisania Szukam instrukcji do elektrycznej maszyny do pisania Szukam instrukcji do elektrycznej maszyny do pisania Szukam instrukcji do elektrycznej maszyny do pisania

  0 3
 • #2 31 Sie 2012 20:50
  Gizmoń
  Poziom 28  

  Ech, muszę temat odkopać. Zdaje się, że to jest faktycznie jakiś unikat. Po przeszukaniu mnóstwa stron, obejrzeniu zdjęć kilkunastu dużych kolekcji, wielu obrazków z aukcji i setek zdjęć różnych maszyn, znalazłem tylko jedną o podobnym wzornictwie. Niestety na wzornictwie podobieństwo się kończy, bo tamta maszyna nie ma grup klawiszy po obu stronach klawiatury głównej ani wyświetlacza, czyli tego, co mnie najbardziej interesuje.

  Próbując odgadnąć do czego służą te dodatkowe przyciski kilka razy spowodowałem, że całe linijki tekstu napisały się na wałku, przestawiłem marginesy, a nawet raz udało mi się maszynę całkowicie zawiesić. Przy okazji odkryłem, że posiada ona prawie nieulotną pamięć ustawień i tekstu - zapomina go dopiero dwa dni po odłączeniu zasilania :!:

  Wygląda na to, że ta maszyna ma ogromne możliwości edycji i formatowania tekstu, prawie jak komputerowy edytor (albo i lepiej, bo mam podgląd na żywo, więc mogę np. bez kłopotu i elegancko wypełniać jakieś druczki). Ciekawe, czy kiedyś się wyjaśni co to za jedna i co jeszcze potrafi...

  0
 • #3 17 Sie 2014 19:03
  Leangr72
  Poziom 1  

  Chyba mam trochę części do tej maszyny, ale instrukcji brak :(.

  0
 • #4 17 Sie 2014 22:34
  Gizmoń
  Poziom 28  

  Czy wśród tych części jest może ta klapka której brakuje w mojej maszynie? Akurat na niej musiała być nazwa lub model podobnie jak tu (SE 5020, zdjęcie z internetu):

  Szukam instrukcji do elektrycznej maszyny do pisania

  W międzyczasie pojawił się taki temat z bardzo podobną klawiaturą najprawdopodobniej od maszyny SE 1020. Również nie ma do niej instrukcji ale przynajmniej są zdjęcia...

  0