Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

połączeni WDS pentagram i tp-link

pchela07 08 Jul 2011 22:23 3213 7
    pchela07
    Level 9  
    Witam.
    Posiadam ruter pentagram cerberus 6331-62. Stoi on w domu nr 1

W domu nr 2 stoi tp-link TL-WR340G.

Zrobiłem połączenie WDS między nimi. Jest jednak pewien problem.
    Cerberus podłączony jest do linii telefonicznej i on rozprowadza internet. Internet działa. Tp-LINKA połączyłem kabelkiem do laptopa. Z laptopa pinguje cerberusa, mogę nawet wejść w na strone jego ustawień. Wynika z tego że WDS działa. Jednak nie mam internetu na laptopie. W czym może być problem.
    nukedclx
    Level 14  
    Czy adresy ip są automatycznie przydzielane przez serwer DHCP ?
    pchela07
    Level 9  
    W pentagramie jest DHCP w tp-linku go wyłączyłem. Zauważyłem, że tp-link jednak wzmacnia sygnał ale tylko radiowo. Gdy podepnę się kabelkiem do-tplinka internetu nie ma.
    nukedclx
    Level 14  
    Pokaże kolega wynik polecenia ipconfig /all
    granderik
    Level 14  
    WDS działa na zasadzie wzmacniania sygnału wif nie bedzie ci chodziło po LAN.Jak tak ci chodzi masz dobre skonfigurowane
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    I do tego na dwóch urządzeniach różnych firm.
    piterus99
    Level 43  
    Tak, ale żaden z was nie pofatygował się o próbę rozwiązania problemu z niedziałającym Internetem nawet po WiFi.

Skoro wchodzisz na stronę konfiguracji Cerberusa a nie działa sieć, mogą być trzy powody:
    1) brak bramy
    2) konflikt IP routerów(oba ten sam adres)
    3) brak DNS.

Pierwsze sprawdzisz listując sobie ipconfig /all - powinieneś mieć tam uzupełnioną bramę domyślną, drugie to musisz z tego samego komputera wejść i do cerberusa i do tp-linka(jeśli wpisujesz różne adresy do przeglądarki to też jest OK) a trzecie możesz sprawdzić komendą nslookup google.com 8.8.8.8
    pchela07
    Level 9  
    Tzn problem został rozwiązany, pisałem o tym że sygnał ma większy zasięg. To odgrzany temat z listopada.