Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 1.6 HDI - silnik gaśnie przy temp. zewnętrznej > 25-26 oC

08 Lip 2011 23:50 3154 3
 • Poziom 2  
  Witam,
  mam duży problem z moim Peugeotem 1.6 HDI, kiedy temperatura na zewnątrz wzrasta powyżej 25-26 oC, silnik w takich warunkach potrafi zgasnąć w czasie normalnej jazdy (czasami po 10 min od odpalenia czasami po godzinie) w momencie kiedy jest jałowym biegu (dojazd do świateł, przejścia itp). Po zgaśnięciu silnika nie można odpalić, nie kręci rozrusznik, nie ma żadnej reakcji na przekręcenie kluczyka za wyjątkiem zapalenia się standardowych kontrolek i ich zgaszenia po 2-3 sek. Na wyświetlaczu pojawia się wtedy (przy próbie rozruchu) komunikat "anti pollution fault". Przed zgaśnięciem wszystko pracuje normalnie, nic nie przerywa, temp. silnika OK. Samochód jest całkowicie unieruchomiony, ponownie odpalić silnik można kiedy temperatura zewnętrzna się obniży (czasami dopiero wieczorem). Tego lata spotkało nie to już 3 razy (zeszłego lata 4). W zaszłym roku samochód był dwukrotnie w serwisie Peugeota i nic nie stwierdzono (podobno w systemie nie było żadnych błędów). Oprócz tej przypadłości samochód sprawuje się bez zarzutu.
  Czy ktoś się spotkał z taką usterką i może coś doradzić?
 • Poziom 15  
  A możesz coś więcej napisać???? Jaki masz dokładnie model Peugeota??
 • Poziom 2  
  Peugeot 308 1.6 HDI / 90KM (2008).
  Dzisiaj przed południem kolejne zgaśnięcie (w czasie jazdy podczas zwalniania). Jak zawsze w takiej sytuacji nie można odpalić, rozrusznik nie kręci, po przekręceniu kluczyka nie dzieje się nic oprócz zapalenia się kontrolek i wspomnianego komunikatu "anti pollution fault". Samochód czeka - na 100 % odpali wieczorem (jak się ochłodzi na zewnątrz) bez najmniejszych problemów.
 • Poziom 15  
  Zobacz, czy nie masz zapchanego FAP'a.
  Pewnie w czasie wypalania temperatura wydechu się za bardzo podnosi i komputer silnika obawiając się pożaru gasi silnik.