Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Climatronic - Laguna. Nie słychać kompresora, a wiatrak na chłodnicy działa.

09 Lip 2011 01:54 3528 1
  • Poziom 1  
    Witam

Wiem że temat był już naruszany wiele razy, nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem związany z klimatronikiem w mojej lagunie. A sprawa jest następująca:
    W maju bieżącego roku pojechałem do mechanika w celu sprawdzenia i napełnienia klimatyzacji gdyż na wyświetlaczu pojawił się napis SERVICE. Podpowiem że autko kupiłem w zeszłym roku jesienią. Podczas wizyty u mechanika cała instalacja została na początek napełniona jakimś gazem który sprawdził szczelność instalacji. Wyniki były pozytywne. Żadnych wycieków. po czym instalacja została napełniona odpowiednim odczynnikiem. Po napełnieniu klima się załączała ładnie chłodziła napis SERVICE znikł z wyświetlacza. przy ustawieniu temp min. było naprawdę chłodno w aucie. Wiatrak i kompresor działały. Po jakimś miesiącu użytkowania odczułem że z wywietrzników nie wylatuje już zimne powietrze gdy klima była włączona. i pojawił się napis SERVICE. Przypadek jest o tyle ciekawy że Service pojawia się tylko wtedy kiedy przycisk A/C jest załączony. Efekt leci letnie powietrze z wywietrzników; nie słychać kompresora, a wiatrak na chłodnicy załącza się. Po wyłączeniu przycisku A/C napis SERVICE po chwili znika. Nawiew działa poprawnie. gdy zwiększę temp na np max leci gorące powietrze ( przy wyłączonym A/C). Podpowiem jeszcze jak odkręciłem te zaślepki tam gdzie się wprowadza odczynnik i nacisnąłem zapałką ten mały bolec to odczynnik wylatuje i z jednej i z drugiej rury. Może spotkaliście się z takim przypadkiem kiedyś. Może to wina panela sterowania a może to kompresor

Proszę o informacje i ewentualną pomoc w rozwiązaniu problemu.
    Pozdrawiam

Renault Laguna I PH II Kombi
    1.8 - 16V 1999 rok
  • Pomocny post
    Specjalista grupy V.A.G.
    To że po naciśnięciu na zaworki wylatuje czynnik o niczym nie świadczy,może go być zbyt mało i czujnik nie pozwala załączyć kompresora.
    Przy napełnianiu klimatyzacji trzeba było nabić z czynnikiem pod UV - teraz było by widać gdzie jest dziura a tak znowu zapłacisz niepotrzebnie za nabijane.